Toniki i mleczka oczyszczające. Każdy makijaż wymaga dobrze oczyszczonej twarzy powinniśmy więc dysponować tonikami oraz mleczkami nawilżającymi, odpowiednimi dla naszej cery. Zawsze najpierw tonizujemy, potem nawilżamy mleczkiem, a na koniec wklepujemy krem. W ten sposób twarz jest zrelaksowana i gotowa do malowania.

Podkład i puder. Warto mieć podkład (o kolorze zbliżonym do naszej cery lub ton jaśniejszym oraz puder w różnych odcieniach – jasnym i ciemnym. Ten ciemniejszy wykorzystamy przy wymodelowaniu owalu twarzy. Najczęściej chcemy ukryć te partie twarzy jak dolna i tylna część policzków, boki podbródka oraz czoła. Jasny puder nakłada się w miejscach, na których podkreśleniu szczególnie nam zależy. Zazwyczaj są to górne części policzków, nos i środek czoła.

Korektor. Jest niezbędny przy tuszowania mankamentów cery. Jasny lub żółty przyda się do maskowania sińców pod oczami zaś zielony – do ukrycia pękniętych naczyniek przy nosie.

Róż. Warto się w niego zaopatrzyć, gdyż nic tak jak róż nie ożywia twarzy i nie dodaje jej koloru. Ważne tylko, aby był w naturalnym kolorze i lepiej nie wybierać tych bardzo ostrych odcieni różu.

Cienie do powiek. Przy wyborze należy mieć na uwadze kolor oczu – zasadą jest bowiem nie malowanie oczu cieniami w tym samym kolorze, co tęczówki. Dobrze jest mieć dużą gamę kolorów, tak aby móc wykonać make-up dzienny (pastelowe kolory) jak i wieczorowy (ciemniejsze, odważne odcienie). Do wyboru mamy cienie w sztyfcie, pudrze i kremie – co kto preferuje.

Pomadki i błyszczyki. Te najlepsze nie tylko dodają urody, ale również pielęgnują usta, tzn. nie wysuszają ich, ale czynią zawsze miękkimi i gładkimi.

Reasumując, każda kobieta powinna mieć zestaw kosmetyczny składający się z:

– tuszu do rzęs
– cienie do powiek
– kredka lub eye-liner
– pomadkę
– błyszczyk
– podkład (najlepiej w płynie bądź w formie musu)
– puder (w różnych odcieniach oraz puder rozświetlający)
– korektor
– róż (sprasowany)

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrwały makijaż – krok po kroku
Następny artykułTarczyca – objawy, leczenie

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here