Olej ten otrzymywany jest poprzez zmielenie ziaren owoców drzewa Arganii żelaznej (Argania spinosa) do postaci oleistej pasty, z której w kolejnym etapie wyciskamy olej.

Olej arganowy ma także właściwości terapeutyczneobniża stężenie cholesterolu we krwi, a więc może być stosowany w profilaktyce miażdżycy. Poprawia on także krążenie i wspomaga naturalną odporność naszego organizmu. Poza tym wygładza zmarszczki, leczy trądzik młodzieńczy i przyspiesza gojenie wszelkiego rodzaju otarć naskórka.

Olej arganowy wykorzystywany jest także w kosmetyce. Ma on udowodnione korzystne działanie na skórę – nawilża ją, ujędrnia, przeciwdziała starzeniu się skóry, poprawia także jej elastyczność. Działa również przeciwzapalnie. Olej arganowy znajdziemy w olejkach do opalania. Przeznaczony jest dla skóry alergicznej, trądzikowej, suchej, wrażliwej i dojrzałej.

Ze względu na wymienione po wyżej właściwości olej arganowy możemy wykorzystać przy samodzielnym sporządzaniu kremów do twarzy czy olejków do opalania, robiąc balsam do stosowania na co dzień czy też po kąpieli. Innymi specyfikami zawierającymi olej arganowy, a które przygotować możemy samodzielnie według przepisów podanych w naszych poradach, są mydła, lotiony do ciała i lotiony po goleniu dla mężczyzn.

Ze względu na bardzo różnorodne działanie tego surowca, jest on wykorzystywany w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, a także w medycynie. Widzimy, jak wiele zastosowań, często nie powiązanych ze sobą, posiada ten produkt.

Próbowaliście kiedyś oleju arganowego? Jak oceniacie jego działanie i skuteczność? Podzielcie się opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here