Przyprawy Przyprawy do chili con carne

Przyprawy do chili con carne

-

1. Dodatki do chili con carne.

Jeśli dodasz do chili pasatę pomidorową, kukurydzę i czerwona fasolę, nie tylko sprawisz, że potrawa będzie mieć przyjemniejszą konsystencję, ale też znacząco wzbogacisz i uatrakcyjnisz jej smak. Możesz także dodać pokrojoną w plastry marchew, posiekaną natkę pietruszki i inne dodatki.

2. Przyprawy do chili con carne.

Pierwszą i najważniejszą z nich jest kumin – kmin rzymski. To on właśnie nadaje potrawie charakterystyczny, orzechowo-gorzkawy posmak i lekko selerowy aromat. Oprócz kuminu warto sięgnąć po słodką paprykę, płatki chili i paprykę wędzoną. Pamiętaj jednak, by chili nie dodawać zbyt wiele, by nie zdominowała smaku całego dania.

Konieczną przyprawą, typową dla kuchni meksykańskiej, jest też oregano, bez którego chili con carne po prostu nie może się udać. Pamiętaj, że roślina ta jest jedną z niewielu, które dopiero po ususzeniu rozwijają pełnię swojego aromatu. Syp ją hojnie, ale dopiero pod koniec gotowania, by nie zdążyła uwolnić goryczki. Przy przyrządzaniu dania nie zapomnij również o czosnku, który świetnie komponuje się z pozostałymi składnikami i doda potrawie pikantności i aromatu. Nie używaj go jednak zbyt dużo – to kumin ma tu pełnić dominującą rolę.

3. A na koniec…

Do potrawy, jeszcze przed duszeniem, dodaj łyżeczkę cukru. Pozwoli on ładnie skarmelizować się powstającemu sosowi, przełamie kwaśność pomidorów i pogłębi smak.

A Ty jak przyprawiasz chili con carne?

Poprzedni artykułPrzyprawy do ciecierzycy
Następny artykułPrzyprawy do cukinii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Event marketing – co to jest?

Event w tłumaczeniu z języka angielskiego na nasz ojczysty, oznacza ni mniej ni więcej niż wydarzenie, zdarzenie. Wyrażenie znane jest doskonale nie tylko specom od reklamy, ale i każdemu pracownikowi korporacji, mediów, każdej osobie publicznej czy politykom. Wyraz do tego stopnia przyjął się w naszym społeczeństwie, że słowo to na stałe zagościło w naszym języku. Nie dziwi to nikogo, skoro krótkie słowo event zawiera w sobie kilka polskich znaczeń. Łatwiej powiedzieć że firma organizuje active event, niż że organizuje wydarzenie, spotkanie pracowników korporacji w celu poprawy ich samopoczucia, polegające na konkursach sportowych.

Czas pracy niepełnosprawnego pracownika

Przez większość pracodawców osoby niepełnosprawne są chwalone jako lojalni, obowiązkowi i wydajni pracownicy. Osoby te dokładają wszelkich starań by ich praca nie była gorsza niż pełnosprawnych kolegów, jednakże pewnych fizycznych ograniczeń nie da się ominąć, dlatego osoby niepełnosprawne są chronione przepisami kodeksu pracy w sposób szczególny.

Zobacz też

Poczucie winy u dziecka – co robić?

Dzieci to istoty wnoszące do domu niesamowicie dużo ciepła, ożywienia i radości. Czasem zdarza im się jednak coś przeskrobać. Dzieci najczęściej nie odczuwają winy z powodu popełnionego przez siebie drobnego błędu – np. jeśli stłuką szklankę, podrą spodnie podczas zabawy na ślizgawce, lub skłamią, że umyły zęby po kolacji. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, w której dziecko dostrzega, że ich poczynania są naprawdę negatywne w skutkach i sprawiły komuś prawdziwą przykrość. Poczucie winy może pojawić się także w momencie, gdy rozpada się małżeństwo rodziców…

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: