Wszystko zależy od tego, jak bardzo eksploatujemy nasz telefon oraz jak dużo multimediów posiada. Niestety, najczęściej sprawdza się zasada mówiąca, że im więcej multimediów ma nasz telefon, tym szybciej bateria ulega rozładowaniu.

Dzieje się tak, ponieważ modele z niższej półki, nieposiadające nawet przeglądarki internetowej, potrzebują mniej energii do działania. Sprawia to, że bateria w takim telefonie przy niewielkim użytkowaniu może działać nawet tydzień bez ładowania.

Nowoczesne multimedialne telefony, wykorzystujące połączenia z Internetem do działania dużej ilości aplikacji, wraz z dużym wyświetlaczem, pobierają zdecydowanie więcej mocy. Sprzyja to szybkiemu rozładowaniu baterii. Aktywne korzystanie z aplikacji, jakie dają nam nowoczesne smartfony, sprawia, że bateria w nich może wytrzymać tylko kilka godzin.

Szybkość rozładowania baterii nie zależy tylko od różnic pomiędzy poszczególnymi telefonami. To my sami powinniśmy zadbać o dłuższą żywotność baterii naszego telefonu.

Przed pierwszym naładowaniem baterii zapoznajmy się z instrukcją obsługi naszego telefonu. Niektóre baterie działają poprawnie dopiero po kilku cyklach rozładowania – naładowania baterii. Przed tym czasem nie powinniśmy w takich telefonach doładowywać nierozładowanej jeszcze baterii.

Chcąc zwiększyć jej żywotność, możemy również zmniejszyć jasność wyświetlacza. Zgodnie z zasadą, im mniej nasz telefon świeci, tym dłużej powinna działać bateria. Ustawmy więc jasność wyświetlacza w taki sposób, aby zmniejszyć pobór mocy, jednocześnie zachowując zadowalającą nas jasność ekranu.

Sprawdźmy zasięg naszej sieci. Jeśli posiadamy nowoczesny telefon, pracujący w sieci 3G, która ma słaby zasięg, ulegnie on szybkiemu rozładowaniu, szczególnie w momentach próby połączenia z Internetem. Aby uniknąć takich problemów, warto na obszarze, gdzie słabo działa sieć 3G, a więc UMTS, przejść w ustawieniach telefonu na sieć 2G, czyli GSM. Na wielu obszarach naszego kraju sygnał GSM jest znacznie silniejszy, co zmniejszy pobór energii z naszej baterii.

Podobną czynność warto wykonać przemieszczając się pociągiem pomiędzy województwami. Jeżeli natomiast jesteśmy gościnnie w miejscach gdzie nie ma w ogóle zasięgu przez kilka godzin, wyłączmy nasz telefon do czasu wyjazdu z danego obszaru. I tak nikt do nas się wtedy nie dodzwoni, a nasza bateria za to nie ulegnie rozładowaniu przed wyjazdem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa co zwracać uwagę podczas zakupu telefonu na aukcjach internetowych?
Następny artykułZapalenie jajników – przyczyny, objawy, leczenie

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here