Krytyka jego sprawności w łóżku. Z całą pewnością jedną z najgorszych rzeczy, jaką można powiedzieć mężczyźnie, jest krytyczna ocena jego erotycznych umiejętności. Nawet jeśli coś nie układa się kochankom w sypialni, kobieta powinna bardzo delikatnie sugerować swoje oczekiwania. Mężczyźni są bardzo wrażliwi na punkcie swojej seksualnej sprawności i rzadko wybaczają partnerkom złośliwe uwagi na ten temat. Panowie traktują bowiem sypialnię jako sprawdzian ich męskiej tożsamości. Jeżeli mówi im się, że nie sprawdzają się w tej dziedzinie, są pewni, iż nie sprawdzają się w ogóle na żadnym polu.

Podważanie jego pozycji społecznej. Kobieta nie powinna również sugerować, że jej mężczyzna nie osiągnął takiej pozycji, o jakiej ona marzyła. Jeżeli mamy tendencję do porównywania się z innymi ludźmi, zawsze znajdzie się ktoś, kto ma lepsze wykształcenie czy bardziej atrakcyjną pracę. Dla mężczyzn osiągnięcia w sferze zawodowej są bardzo istotne, dlatego kobieta nie powinna złośliwie komentować jego niepowodzeń. Szczególnie newralgiczną sytuację stanowi na przykład utrata pracy przez partnera. Brak zrozumienia ze strony kobiety może doprowadzić nawet do psychicznego załamania męża.

Wypominanie mu niskich zarobków. Podobnie sprawa wygląda z kwestią pieniędzy. Mężczyźni nie znoszą, kiedy kobiety narzekają na ich niskie zarobki. Panowie uważają, że takie kobiety mają bardzo roszczeniową postawę i nie potrafią docenić ich wysiłku. Sprawy finansowe mogą poróżnić nawet najbardziej dobraną parę. Dlatego zawsze należy do takich tematów podchodzić z dystansem i rozwagą. Mężczyźni bardzo długo pamiętają pretensje kobiet o pieniądze, warto więc dwa razy się zastanowić, zanim wytoczy się tego typu argumenty.

Krytyka w obecności innych. Nie należy również krytykować mężczyzny w obecności innych osób, na przykład na ulicy, w sklepie czy w jakiejś sytuacji towarzyskiej. Jest to odbierane przez panów jako całkowity brak szacunku i podważenie ich męskiego autorytetu. Nawet jeżeli mężczyzna nie da po sobie poznać, że zachowanie partnerki go zraniło, na pewno będzie zawiedziony swoją ukochaną. Mężczyźni pragną być podziwiani przez swoje kobiety i każdy sygnał, że jest inaczej, a zwłaszcza pojawiający się w szerszym gronie, jest dla nich bardzo bolesny.

Jak myślicie, czego jeszcze nie powinno się mówić facetowi? Komentujcie!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMój ojciec się żeni – jak zachować się na ślubie?
Następny artykułPrawa konsumenta w sklepie internetowym

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here