Miłość Dlaczego kobiety zdradzają

Dlaczego kobiety zdradzają

-

Chęć wejścia w nowy związek. Jeśli kobieta zdradza swojego partnera, najczęściej oznacza to, że po prostu ma dość swojego dotychczasowego związku i chce stworzyć zupełnie nową relację. Kobiety zwykle angażują się w zdradę nie tylko fizycznie, ale także emocjonalnie. W momencie, gdy zdecydują się na seksualną bliskość z kochankiem, często mają nadzieję, że ten drugi zastąpi stałego partnera nie tylko w sypialni, ale także w codziennym życiu.

Brak zainteresowania ze strony stałego partnera. Czasami przyczyną kobiecej zdrady bywa poczucie braku zainteresowania ze strony męża czy narzeczonego. Kobiety bardzo potrzebują męskiej uwagi. To dla mężczyzn dbają o swoją fizyczną atrakcyjność i żeby się im podobać, potrafią nawet zainteresować się rzeczami, które do tej pory były im obce, na przykład piłką nożną. Jeżeli zaś partner przestanie kobiecie okazywać swoje zainteresowanie, szybko może sobie ona znaleźć pocieszyciela.

Deficyt czułości w związku. W parze z zainteresowaniem idzie również potrzeba czułości. Kobiety pragną być przytulane, dotykane i całowane. Gesty te odczytują jako dowody męskiej miłości i zaangażowania. Jeśli więc tego zabraknie, kobieta może zacząć poszukiwać czułości poza związkiem. W momencie gdy na horyzoncie pojawi się pan gotowy spełnić każde życzenie sfrustrowanej mężatki, a na dodatek obdarzy ją mnóstwem komplementów i wymownych gestów, wszystkie hamulce mogą zostać zerwane.

Zemsta za zdradę. Częstym powodem kobiecej niewierności bywa również chęć zemsty na partnerze, który dopuścił się zdrady. Jeżeli mężczyzna dotkliwie zrani dumę ukochanej, ta może mu odpłacić pięknym za nadobne. Chęć odwetu jest wręcz naturalną reakcją na nielojalność w związku. Zdarzają się również sytuacje, że z takiej zemsty rodzi się zupełnie nowy związek z nowym mężczyzną.

Mało satysfakcjonujący seks. Kobieta może również zdradzać z powodu braku satysfakcji z seksu z partnerem. Najczęściej chodzi tu nie tyle o słabe umiejętności mężczyzny w dziedzinie erotyki, ale o ignorowanie potrzeb partnerki i seksualny egoizm. Może on być bowiem odczytany przez kobietę jako oznaka braku miłości. A jeżeli mężczyzna nie kocha, to partnerka uważa, że nie ma sensu dochowywać mu wierności.

Dlaczego kobiety zdradzają? Jak myślicie?

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czym jest przelew natychmiastowy?

Banki coraz częściej proponują nam dokonywanie przelewów natychmiastowych, które trafiają na konto odbiorcy w innym banku nawet w ciągu kilku minut. Za taka czynność banki naliczają sobie jednak opłaty, zgodnie z obowiązującymi taryfami opłat i prowizji. Opłaty za wykonanie przelewu natychmiastowego w zależności od banku wynoszą od złotówki do nawet 5 złotych. Wysokość prowizji zależy często również od kwoty wykonanej transakcji.

Personal shopper – kto to, czym się zajmuje, czy warto skorzystać?

O czym ostatnio najwięcej mówią polskie i światowe gwiazdy? Wcale nie o kolejnym zabiegu kosmetycznym czy celu wakacyjnych wojaży – najczęściej opowiadają sobie o swoich osobistych stylistach.

Zobacz też

Zupa borowikowa – przepis

Borowiki są zarówno w Polsce, jak i w całej Europie jednymi z najbardziej cenionych grzybów. Ich aromatyczny i zwarty miąższ zachęca smakoszów do przygotowywania z nich pysznych sałatek, sosów, farszów do różnorodnych zapiekanek, czy tradycyjnych polskich dań wigilijnych.

Zegarek z fazami księżyca – komu się przydaje?

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez...

Botwinka – jak zrobić tę przepyszną wiosenną zupę?

Początek wiosny to idealny czas, by korzystać ze świeżych i młodych warzyw. Królową wiosennych zup jest zupa z botwiny....

Może Cię zainteresuje: