Działanie feromonów doskonale obrazują zachowania zwierząt. Wydzielając lotne substancje chemiczne organizmy zwierząt tego samego gatunku przekazują sobie informacje. Dzięki feromonom samiec jest w stanie zlokalizować partnerkę nawet na odległość kilku kilometrów. To właśnie one odpowiadają za łączenie się par w okresie godowym. Ludzie także wytwarzają odpowiednie dla swego gatunku feromony.

Początkowo uważano, iż ludzki organizm zaniechał produkcji feromonów setki lat temu, ponieważ zwyczajnie utraciły przydatne właściwości. Jednak badania prowadzone w latach 80-tych XX wieku dowiodły, że jest inaczej. Feromony wciąż są wytwarzane przez ludzi, mimo iż ich ilość jest bardzo niewielka. Zaczęto, zatem prowadzić badania, których celem było wytworzenie syntetycznego ludzkiego feromonu. Sztuczna substancja składa się z androstenolu, androstenonu oraz androsteronu, czyli z tych samych składników co naturalny feromon, który obecny jest w pocie i innych wydzielinach.

Okazuje się, że feromony mają znaczący wpływ na dobór partnera. Zgodnie z etymologicznym znaczeniem, feromon to „przekaźnik podniecenia”, sama nazwa doskonale wyjaśnia działanie tej stymulującej substancji. Żyjemy w czasach, gdy higiena stanowi bardzo ważny element naszego życia. Zabiegi takie jak częste kąpiele, korzystanie z perfumowanych kosmetyków, używanie środków zapachowych prowadzą do tłumienia naturalnych feromonów.

Korzystając ze środków o dużym stężeniu syntetycznych feromonów możemy w sposób zdumiewający odmienić nasze życie. Zamienniki te bowiem maksymalizują nasz potencjał płciowy, co znacznie wpływa także na zmianę naszego wizerunku. Okazuje się także, iż osoby korzystające ze sztucznych feromonów odnoszą sukcesy w pracy i z łatwością rozwiązują konflikty domowe. Dzięki sztucznym feromonom mamy większą szansę na odniesieni sukcesu zarówno zawodowego, jak i towarzyskiego.

Używałyście kiedyś feromonów? Czy okazały się skuteczne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać odpowiednie perfumy?
Następny artykułKomunikacja interpersonalna

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here