Poznaj jego zainteresowania. W nawiązaniu relacji ze starszym mężczyzną bardzo ważne jest poznanie jego zainteresowań. Partnerów z różnych pokoleń najczęściej dzieli odmienne spojrzenie na rzeczywistość. Starszy partner może słuchać zupełnie innej muzyki, czytywać inne gazety i lubić inne kino. Nie jest to jednak przepaść nie do przezwyciężenia. Jeśli zafascynował Cię dojrzały mężczyzna, to znaczy, że przyciąga Cię także jego świat. Powinnaś zatem zgłębić jego zainteresowania i uczynić je częścią swojego życia. Nie oznacza to, że musisz zrezygnować ze swoich pasji. Ważne jest jednak zbudowanie wspólnej płaszczyzny, na której będziecie się mogli porozumieć.

Pokaż, że on Ci się podoba. Jeżeli zakochałaś się w starszym mężczyźnie, powinnaś również zasygnalizować mu swoje uczucia. Być może Ty też zwróciłaś jego uwagę, ale on nie jest pewien, czy interesuje Cię związek z dojrzałym partnerem. Daj mu więc do zrozumienia, że Ci się podoba, a potem obserwuj jego reakcję. Istnieje raczej małe prawdopodobieństwo, że dostaniesz przykrego kosza. Dla mężczyzn świadomość, że są w oczach młodszej kobiety atrakcyjni, zawsze jest budujący. Być może będzie to przełomowy moment, po którym Twój wybranek zacznie patrzyć na Ciebie nieco inaczej.

Zastosuj tradycyjne triki uwodzenia. Jeżeli zobaczysz, że mężczyzna reaguje na Ciebie pozytywnie, możesz śmiało sięgnąć do wszystkich kobiecych sztuczek związanych z uwodzeniem. Zadbaj o wygląd, ale nie posuwaj się do prowokacji. Postaw raczej na dyskretny erotyzm – delikatne perfumy, kobiece gesty, przelotny dotyk. Powabu doda Ci posługiwanie się ciepłym, niskim tonem głosu, który kojarzy się ze zmysłowością i sexappealem.

Wykaż się dojrzałością. Starszy mężczyzna może oczekiwać, że kobieta będzie dla niego partnerką we wszystkich dziedzinach życia. Warto zatem eksponować te cechy swojego charakteru, które wskazują na dojrzałość: odpowiedzialne podejście do życia czy unikanie ryzykownych zachowań. Nie jest to oczywiście regułą. Niektórzy mężczyźni nawet w późnym wieku preferują partnerki, które będą się od nich bardzo różnić – dodadzą ich życiu wigoru i beztroski. Wszystko będzie zatem zależeć od indywidualnych preferencji wybranka.

Znacie inne sposoby na zdobycie starszego faceta? Podzielcie się nimi z nami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMój ojczym mnie bije – co robić?
Następny artykułJaka muzyka na sylwestra?

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here