Miłość Jak znaleźć dziewczynę?

Jak znaleźć dziewczynę?

-

Wtedy najlepszym wyjściem jest wzięcie sprawy we własne ręce i zdecydowane działanie. Prawdopodobieństwo spotkania potencjalnej partnerki z pewnością wzrasta wraz ze wzrostem aktywności w życiu towarzyskim. Im więcej wyjść do dyskotek, klubów czy na domowe imprezy, tym większa szansa na poznanie miłej, wolnej dziewczyny.

Oczywiście okazją do nawiązania znajomości z kobietą może okazać się praktycznie każda przypadkowa okoliczność. Na ulicy można na przykład pomóc dziewczynie w pozbieraniu rozsypanych zakupów albo otwierając przed nią drzwi wejściowe do jakiegoś budynku, miło się uśmiechnąć i zapytać o przysłowiową godzinę. Inwencja w tym zakresie jest naprawdę niewyczerpana.

Najlepiej gdy mężczyzna rozpoczynając flirt, zachowuje się bardzo niezobowiązująco, tak aby kobieta nie miała wrażenia, że została osaczona. Należy drugiej stronie dać możliwość zorientowania się w sytuacji i zostawić trochę czasu do namysłu. Wtedy również adorator wyda się potencjalnej partnerce bardziej interesujący, a przede wszystkim tajemniczy. Chęć zaimponowania takiemu chłopakowi działa na kobiety niczym magnes.

Bardzo popularną formę nawiązywania kontaktów stanowi oczywiście Internet, w którym roi się od portalów randkowych. Jeżeli jednak mężczyzna nie chce od razu ujawniać swoich zamiarów, dobrym wyjściem mogą okazać się serwisy społecznościowe, których działanie opiera się na skupianiu ludzi o określonych zainteresowaniach. W ten sposób, podczas pogawędki na czacie z nieznajomą o ulubionych filmach czy muzyce, nagle może coś zaiskrzyć. Dzięki temu wszystko odbywa się nieco mniej dosłownie i bardziej spontanicznie.

Jedyne ryzyko, jakie należy w takiej sytuacji brać pod uwagę, polega na tym, że męskie wyobrażenia o wirtualnej znajomej mogą znacznie różnić się od rzeczywistości. Możliwa jest jednak również sytuacja przeciwna i realny wizerunek dziewczyny znacznie przewyższy oczekiwania. Na tym zresztą polega urok internetowych romansów. Sprawdza się w tej sytuacji znana maksyma Foresta Gampa, że życie jest jak pudełko czekoladek i nigdy nie wiadomo, na co się trafi.

Gdzie szukacie porad na temat związku i miłości? Skąd czerpiecie informacje?

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Nawilżający body lotion (balsam do ciała) – jak zrobić? Krok po kroku

Body lotion to bardzo często używany rodzaj balsamu do ciała. Tego typu kosmetyki stosowane są zaraz po kąpieli, aby zapobiec uczuciu ściągania – nawilżają one skórę. Właściwości te wykazuje niemal każdy balsam czy body lotion.

Co to jest sinica?

Rozważania o sinicy należy chyba rozpocząć od podania jej definicji. Sinica jest objawem, który polega na zmianie zabarwienia skóry na kolor niebieskoszary, bądź niebieskoczerwony. Oczywiście w praktyce, to nie wygląda tak, że cała skóra pacjenta zmienia nagle zabarwienie. Najbardziej widoczne są zmiany jej koloru w tych miejscach, gdzie znajduje się dość cienka skóra, które są dobrze ukrwione. Mamy, zatem okazję, żeby zobaczyć ją na wargach, na skrawkach uszu, policzkach, na koniuszku nosa, pod paznokciami.

Zobacz też

Rodzaje oprocentowania kont oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe są zazwyczaj bardziej korzystne niż lokaty terminowe. Najlepsze dziś oferty na rynku to BNP Paribas Fortis, którego konto Więcej Oszczędnościowe oferuje oprocentowanie 5,50 % w skali roku z kapitalizacją dzienną.

Wybieramy blender ręczny — czym się kierować?

W domowej kuchni wykorzystuje się na co dzień liczne sprzęty, które w znacznym stopniu ułatwiają przygotowywanie poszczególnych potraw. Doskonałym...

Pierwsza pomoc przy oparzeniach. Podstawowe zasady

Oparzenie to uraz, na który narażone są osoby w każdym wieku. Wszyscy pacjenci wymagają tak samo pilnej pomocy medycznej....

Może Cię zainteresuje: