Kontakty towarzyskie. Dobrą okazją do poznania kandydata na małżonka są z pewnością spotkania w większym gronie znajomych. Pojawia się wtedy szansa na poznanie kogoś interesującego i odpowiedniego. Od znajomych możemy bowiem uzyskać wiarygodne informacje na temat ewentualnego kandydata i zorientować się, czy mamy do czynienia z mężczyzną odpowiedzialnym, z którym warto próbować stworzyć stały związek.

Praca. Pomimo że niektórzy pracodawcy nie patrzą przychylnym okiem na związki w pracy, bardzo wiele kobiet poznaje swoich mężów właśnie w takich okolicznościach. Pracując z danym mężczyzną, można się o nim bardzo wiele dowiedzieć. Widzimy bowiem, w jaki sposób reaguje on w sytuacjach kryzysowych, czy łatwo wpada w gniew i czy jest chętny do pomocy. W planach małżeńskich cechy te są niezmiernie istotne, dlatego wspólna praca może być doskonałą szansą na poznanie przyszłego męża.

Portale społecznościowe. W czasach, gdy duża część naszego życia toczy się w sieci, Internet stał się również sposobem na realizowanie planów matrymonialnych. Okazję do znalezienia męża może stanowić na przykład popularny facebook, dzięki niemu można się bowiem dowiedzieć mnóstwa rzeczy o zainteresowaniach i poglądach mężczyzny.

Kursy, szkolenia, kluby zainteresowań. Świetną metodą na znalezienie męża jest poznanie go w grupie skupiającej osoby o jednakowych zainteresowaniach. Wspólna pasja bardzo szybko może połączyć na przykład kinomanów lub zapalonych rowerzystów. Warto zatem rozwinąć w sobie jakieś zainteresowania, które jednocześnie otworzą nas na nowe znajomości.

Biuro matrymonialne. Kobiety, które mają bardzo wyraźnie sprecyzowane plany małżeńskie, mogą oczywiście skorzystać z bardzo znanej metody na znalezienie męża, czyli z biura matrymonialnego. Nowoczesna technologia umożliwia najbardziej trafny dobór profilu odpowiedniego kandydata. Później oczywiście zostaje najtrudniejsza weryfikacja, to znaczy spotkanie twarzą w twarz. Jeżeli to się zaś nie powiedzie, zawsze można spróbować po raz kolejny.

Jakie cechy powinien mieć dobry mąż? Podzielcie się swoją opinią?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak uniknąć stresu przed ślubem?
Następny artykułWychowca na studniówce – zachowanie

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here