Ślub Jak uniknąć stresu przed ślubem?

Jak uniknąć stresu przed ślubem?

-

Tylko bez paniki. Najgorsze co można zrobić, to projektować w głowie czarne scenariusze wydarzeń. Odnosi się to zarówno do strachu przed samą instytucją małżeństwa, jak i do przebiegu ślubnej ceremonii. Obawa jest w tej sytuacji całkowicie naturalnym stanem, dlatego nie należy jej traktować jako oznaki czegoś złego. Wręcz przeciwnie, lekki niepokój przed ślubem świadczy o naszej odpowiedzialności. Ważne jedynie, aby pilnować odpowiednich proporcji.

Nie daj się wpędzić w koszmar porównań. Strach, który pojawia się tuż przed ślubem często wynika z pragnienia, aby nasza uroczystość wszystkim się podobała. Gorączkowo przypominamy sobie wszystkie ceremonie, w jakich uczestniczyliśmy i stopniowy popadamy w błędne koło nieustannych porównań. Spokojnie, nasz ślub i przyjęcie weselne będzie największym i niezapomnianym przeżyciem przede wszystkim dla nas samych. Dlatego najważniejsze, aby wszystko przygotować zgodnie z własnymi upodobaniami. Jeśli nie chcemy pompatycznej uroczystości ze sznurem druhen w różowych sukienkach, po prostu jej nie róbmy.

stres przedślubnyFot. Dawid Markiewicz

Zaufaj sobie. Pójdźmy zatem za naszym wewnętrznym głosem. Począwszy od wyboru sukni ślubnej, przez dobór oprawy muzycznej, skończywszy na wyglądzie weselnego tortu. Zaufajmy naszej intuicji i bądźmy konsekwentni w swoich wyborach. Jeżeli świadomie dojrzeliśmy do decyzji o ślubie, to znaczy, że jesteśmy gotowi na małżeństwo. Jesteśmy też na tyle odpowiedzialni, że potrafimy samodzielnie wszystko przygotować.

Ciesz się każdą chwilą. Okres przed ślubem to bardzo piękny czas, który z jednej strony obfituje w gorączkowe przygotowania, ale z drugiej każdy moment może nam dostarczyć wielu niezapomnianych przeżyć. Wybór sukni ślubnej, obrączek, opracowywanie scenariusza uroczystości no i oczywiście piękne chwile narzeczeństwa. Dajmy sobie szansę na rozkoszowanie się tym wspaniałym okresem. Zamiast się stresować, pozwólmy aby wypełniła nas nadzieja na wspaniałą przyszłość u boku ukochanej osoby.

Macie jakieś sposoby na walkę ze stresem? Co najlepiej sprawdziłoby się w tej sytucji?

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Jak dla mnie najlepszym sposobem na uniknięcie stresu przed ślubem jest wszystko świetnie przygotowane bo inaczej to wiadomo, że będą nerwy, u mnie z pomocą rodziny, przyjaciół i obsługi wszystko było dopięte na ostatnio guzik, suknia jennifer-vaiano czekała przygotowana do założenia i w tym wielkim dniu nie miałam się czym stresować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd zagraniczny

Wyjeżdżając na zagraniczną wycieczkę własnym samochodem warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem pojazdu. Może to pomóc w zapobieżeniu problemów, w przypadku niespodziewanej awarii, czy też wypadku.

Jak zrobić fale na długich włosach – Videoporada

Zbliża się wyjątkowa okazja, a ty nie masz pomysłu na fryzurę? Jeśli chcesz wyglądać elegancko, pięknie i zalotnie, a Twoje włosy są długie ta fryzura będzie idealna.

Zobacz też

Zegarek do męskiej stylizacji ze sportową nutą – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Jesteś fanem zegarków i lubisz sportowy styl? W świecie...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: