Moda Jak przerobić starą biżuterię? Naszyjnik!

Jak przerobić starą biżuterię? Naszyjnik!

-

Szczególnie, jeśli jesteśmy posiadaczkami kilku interesujących naszyjników. Z nich bowiem najłatwiej wyczarować coś nowego, modnego i oryginalnego – element, którego na pewno nie zobaczycie u innej osoby na ulicy.

Po pierwsze możecie nadać swojej kryształowej biżuterii, kupionej w zwykłej sieciówce, nieco charakteru. Będziecie do tego potrzebować zaledwie kilku rzeczy – permanentnych markerów w kolorze czarnym (w formie cienkopisu) i brązowym, a także patyczek higieniczny. Czarnym cienkopisem pokrywamy wybrane boki poszczególnych diamencików, a brązowym ich górę. Omijaj niektóre diamenciki – nie pokrywaj każdego markerem. Dodatkowo niektóre od razu przecieraj patyczkiem zanurzonym w wodzie, aby osiągnąć delikatniejszy efekt. Tak spersonalizowana biżuteria wygląda świetnie – staro, niemal zabytkowo i tylko wy wiecie, że tak nie było.

naszyjnikFot. sxc.hu

Taką postarzoną biżuterię możecie poddać kolejnym przeróbkom – dodajemy do niej inne, drobniejsze naszyjniki i łańcuszki. Tym sposobem uzyskacie najmodniejszy naszyjnik – złożony z kilku różnych, niestandardowy. Po prostu połączcie w dowolny sposób kilka naszyjników, łącząc je ze sobą za pomocą kolejnych oczek. Taka mocno ozdobna kolia będzie doskonale kontrastować z prostym t-shirtem.

Zbędny naszyjnik możecie tez wykorzystać jako pasek – jeśli jest za krótki lub zbyt delikatny, aby użyć go samodzielnie to naszywamy go na „podkład”, jaki stanowić będzie prosty, skórzany pasek. Wystarczy nam nitka w kolorze skóry i chwila cierpliwości – przyszywamy naszyjnik w kilku miejscach na tyle mocno, aby wytrzymał wkładanie i wyjmowanie ze szlufek spodni.

Uwaga!

Niezłym pomysłem jest też rozdzielenie poszczególnych elementów naszyjnika i na przykład naszycie go na kołnierzyk bluzki bądź ramiona. Tym sposobem uzyskacie bardzo modne elementy, które będą wyglądać jak z wybiegów. Ozdobione biżuterią ramiona sukienek pokazał dom mody Balmain. Z kolei focus na kołnierzyk to od jakiegoś czasu modny trend.

Macie inne fajne pomysły na przerobienie starego naszyjnika? Podzielcie się nimi!

Joanna Oparcik

Joanna Oparcik – dziennikarka, redaktorka i stylistka. Skończyła Komunikację Społeczną na wydziale Politologii. I właśnie zróżnicowana komunikacja jest tym, co ją fascynuje – od komunikacji poprzez słowo pisane, obraz, zmysły do komunikacji bardziej marketingowej, reklamowej czy PR-owej.

 

Współtworzy dział mody Lounge Magazynu, gdzie pisze artykuły poświęcone historii mody i stylowi. Stylizuje lookbooki i informuje czytelników o nowościach branży.

Jako osobista stylistka pracuje z klientami indywidualnymi nad kreacją ich wizerunku – metamorfoza z jej pomocą to czysta przyjemność.

Pracuje również jako stylistka podczas sesji zdjęciowych dla magazynów i prywatnych firm czy osób.

Kocha jedzenie, dlatego prowadzi również autorską kolumnę krytyki kulinarnej. W wolnym czasie wciąż pracuje, bo jak mówi: „Moja praca jest równocześnie moją pasją. Jestem szczęściarą!”. Prowadzi bloga o modzie i współpracuje z różnymi portalami.

 

Zobacz stronę autorki porad:

joannaoparcik.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jedwab na paznokcie – utwardzanie

Jedwab jest alternatywą dla tipsów, dodatkowo często stosowany jest do reperacji paznokci, czy też wzmocnienia naturalnej płytki paznokcia. Jedwabiem nie można utwardzać paznokci bardzo krótkich – gdyż nie używa się szablonów, można się spotkać z jedwabiem do modelowania tipsów lub naturalnych paznokci.

Jak opóźnić wytrysk?

Wraz z rozwojem życia seksualnego każdy mężczyzna opracowuje własną strategię opóźniania wytrysku. Dłuższe zespolenie z partnerką jest pożądane przez oboje kochanków i pozwala cieszyć się naprawdę udanym seksem. Warto jednak od czasu do czasu zajrzeć do poradnika sztuki miłosnej, by w dążeniu do założonego celu przetestować wszystkie dostępne metody.

Zobacz też

Jak napisać umowę dożywocia?

Umowa dożywocia jest umową przenoszącą wartość nieruchomości w sposób odpłatny, lecz na szczególnych zasadach. Jest znakomitym sposobem podziału majątku za życia i zapewnieniem sobie spokojnego miejsca i opieki na stare lata. Umowę dożywocia, z racji tego, że przenosi ona wartość nieruchomości powinien sporządzić notariusz, lecz przed wizytą u notariusza warto zapoznać się wcześniej ze specyfiką umowy dożywocia.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: