Moda Jak przerobić starą biżuterię? Naszyjnik!

Jak przerobić starą biżuterię? Naszyjnik!

-

Szczególnie, jeśli jesteśmy posiadaczkami kilku interesujących naszyjników. Z nich bowiem najłatwiej wyczarować coś nowego, modnego i oryginalnego – element, którego na pewno nie zobaczycie u innej osoby na ulicy.

Po pierwsze możecie nadać swojej kryształowej biżuterii, kupionej w zwykłej sieciówce, nieco charakteru. Będziecie do tego potrzebować zaledwie kilku rzeczy – permanentnych markerów w kolorze czarnym (w formie cienkopisu) i brązowym, a także patyczek higieniczny. Czarnym cienkopisem pokrywamy wybrane boki poszczególnych diamencików, a brązowym ich górę. Omijaj niektóre diamenciki – nie pokrywaj każdego markerem. Dodatkowo niektóre od razu przecieraj patyczkiem zanurzonym w wodzie, aby osiągnąć delikatniejszy efekt. Tak spersonalizowana biżuteria wygląda świetnie – staro, niemal zabytkowo i tylko wy wiecie, że tak nie było.

naszyjnikFot. sxc.hu

Taką postarzoną biżuterię możecie poddać kolejnym przeróbkom – dodajemy do niej inne, drobniejsze naszyjniki i łańcuszki. Tym sposobem uzyskacie najmodniejszy naszyjnik – złożony z kilku różnych, niestandardowy. Po prostu połączcie w dowolny sposób kilka naszyjników, łącząc je ze sobą za pomocą kolejnych oczek. Taka mocno ozdobna kolia będzie doskonale kontrastować z prostym t-shirtem.

Zbędny naszyjnik możecie tez wykorzystać jako pasek – jeśli jest za krótki lub zbyt delikatny, aby użyć go samodzielnie to naszywamy go na „podkład”, jaki stanowić będzie prosty, skórzany pasek. Wystarczy nam nitka w kolorze skóry i chwila cierpliwości – przyszywamy naszyjnik w kilku miejscach na tyle mocno, aby wytrzymał wkładanie i wyjmowanie ze szlufek spodni.

Uwaga!

Niezłym pomysłem jest też rozdzielenie poszczególnych elementów naszyjnika i na przykład naszycie go na kołnierzyk bluzki bądź ramiona. Tym sposobem uzyskacie bardzo modne elementy, które będą wyglądać jak z wybiegów. Ozdobione biżuterią ramiona sukienek pokazał dom mody Balmain. Z kolei focus na kołnierzyk to od jakiegoś czasu modny trend.

Macie inne fajne pomysły na przerobienie starego naszyjnika? Podzielcie się nimi!

Joanna Oparcik

Joanna Oparcik – dziennikarka, redaktorka i stylistka. Skończyła Komunikację Społeczną na wydziale Politologii. I właśnie zróżnicowana komunikacja jest tym, co ją fascynuje – od komunikacji poprzez słowo pisane, obraz, zmysły do komunikacji bardziej marketingowej, reklamowej czy PR-owej.

 

Współtworzy dział mody Lounge Magazynu, gdzie pisze artykuły poświęcone historii mody i stylowi. Stylizuje lookbooki i informuje czytelników o nowościach branży.

Jako osobista stylistka pracuje z klientami indywidualnymi nad kreacją ich wizerunku – metamorfoza z jej pomocą to czysta przyjemność.

Pracuje również jako stylistka podczas sesji zdjęciowych dla magazynów i prywatnych firm czy osób.

Kocha jedzenie, dlatego prowadzi również autorską kolumnę krytyki kulinarnej. W wolnym czasie wciąż pracuje, bo jak mówi: „Moja praca jest równocześnie moją pasją. Jestem szczęściarą!”. Prowadzi bloga o modzie i współpracuje z różnymi portalami.

 

Zobacz stronę autorki porad:

joannaoparcik.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zapalenie osierdzia – przyczyny, objawy, diagnostyka

Osierdzie jest workiem, który otacza jeden z najważniejszych narządów – serce. Zatem zadaniem pełnionym przez osierdzie jest ochrona serca. Co się dzieje, gdy dochodzi do zapalenia osierdzia? Najważniejszym symptomem jest ból w klatce piersiowej. Na kilka dni przed pojawieniem się dolegliwości bólowych może wystąpić gorączka lub stan podgorączkowy.

Zdrada w sanatorium

O polskich sanatoriach krąży mnóstwo plotek. Bardzo często wyjazd do sanatorium bardziej niż z kuracją zdrowotną kojarzy się ze swobodnym nawiązywaniem romansów. Jeżeli Twój partner wybiera się na taki wyjazd, na pewno zastanawiasz się nad tym, co może się wydarzyć. Czy rzeczywiście warto się obawiać zdrady w sanatorium?

Zobacz też

Jak dodać sobie lat fryzurą? Videoporada

Najczęściej za pomocą stylizacji chcemy się odmłodzić. Jednak są i takie z nas, które - z różnych powodów - chcą wyglądać poważniej. Ta stylizacja jest właśnie dla nich.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: