Moda Jak przerobić starą biżuterię? Naszyjnik!

Jak przerobić starą biżuterię? Naszyjnik!

-

Szczególnie, jeśli jesteśmy posiadaczkami kilku interesujących naszyjników. Z nich bowiem najłatwiej wyczarować coś nowego, modnego i oryginalnego – element, którego na pewno nie zobaczycie u innej osoby na ulicy.

Po pierwsze możecie nadać swojej kryształowej biżuterii, kupionej w zwykłej sieciówce, nieco charakteru. Będziecie do tego potrzebować zaledwie kilku rzeczy – permanentnych markerów w kolorze czarnym (w formie cienkopisu) i brązowym, a także patyczek higieniczny. Czarnym cienkopisem pokrywamy wybrane boki poszczególnych diamencików, a brązowym ich górę. Omijaj niektóre diamenciki – nie pokrywaj każdego markerem. Dodatkowo niektóre od razu przecieraj patyczkiem zanurzonym w wodzie, aby osiągnąć delikatniejszy efekt. Tak spersonalizowana biżuteria wygląda świetnie – staro, niemal zabytkowo i tylko wy wiecie, że tak nie było.

naszyjnikFot. sxc.hu

Taką postarzoną biżuterię możecie poddać kolejnym przeróbkom – dodajemy do niej inne, drobniejsze naszyjniki i łańcuszki. Tym sposobem uzyskacie najmodniejszy naszyjnik – złożony z kilku różnych, niestandardowy. Po prostu połączcie w dowolny sposób kilka naszyjników, łącząc je ze sobą za pomocą kolejnych oczek. Taka mocno ozdobna kolia będzie doskonale kontrastować z prostym t-shirtem.

Zbędny naszyjnik możecie tez wykorzystać jako pasek – jeśli jest za krótki lub zbyt delikatny, aby użyć go samodzielnie to naszywamy go na „podkład”, jaki stanowić będzie prosty, skórzany pasek. Wystarczy nam nitka w kolorze skóry i chwila cierpliwości – przyszywamy naszyjnik w kilku miejscach na tyle mocno, aby wytrzymał wkładanie i wyjmowanie ze szlufek spodni.

Uwaga!

Niezłym pomysłem jest też rozdzielenie poszczególnych elementów naszyjnika i na przykład naszycie go na kołnierzyk bluzki bądź ramiona. Tym sposobem uzyskacie bardzo modne elementy, które będą wyglądać jak z wybiegów. Ozdobione biżuterią ramiona sukienek pokazał dom mody Balmain. Z kolei focus na kołnierzyk to od jakiegoś czasu modny trend.

Macie inne fajne pomysły na przerobienie starego naszyjnika? Podzielcie się nimi!

Joanna Oparcik

Joanna Oparcik – dziennikarka, redaktorka i stylistka. Skończyła Komunikację Społeczną na wydziale Politologii. I właśnie zróżnicowana komunikacja jest tym, co ją fascynuje – od komunikacji poprzez słowo pisane, obraz, zmysły do komunikacji bardziej marketingowej, reklamowej czy PR-owej.

 

Współtworzy dział mody Lounge Magazynu, gdzie pisze artykuły poświęcone historii mody i stylowi. Stylizuje lookbooki i informuje czytelników o nowościach branży.

Jako osobista stylistka pracuje z klientami indywidualnymi nad kreacją ich wizerunku – metamorfoza z jej pomocą to czysta przyjemność.

Pracuje również jako stylistka podczas sesji zdjęciowych dla magazynów i prywatnych firm czy osób.

Kocha jedzenie, dlatego prowadzi również autorską kolumnę krytyki kulinarnej. W wolnym czasie wciąż pracuje, bo jak mówi: „Moja praca jest równocześnie moją pasją. Jestem szczęściarą!”. Prowadzi bloga o modzie i współpracuje z różnymi portalami.

 

Zobacz stronę autorki porad:

joannaoparcik.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Na czym polega trening obwodowy?

Trening obwodowy jest to połączenie treningu siłowego z aerobowym. Ma na celu wymodelowanie sylwetki, zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni oraz zrzucenia zbędnych kilogramów.

Jaką walizkę kupić?

Wyprawa na urlop wiąże się z koniecznością umiejętnego zapakowania bagażu. Jeżeli wybieramy się na wycieczkę samochodem, nie ograniczają nas żadne restrykcje dotyczące gabarytów czy wagi bagażu, a jedynie rozmiary bagażnika. Inaczej sprawa wygląda w przypadku podróży samolotem, autokarem czy pociągiem. Tutaj nie możemy sobie pozwolić na niedozwolony nadbagaż, a przewożenie naszych pakunków w lukach rodzi konieczność zabrania ze sobą solidnej i praktycznej walizki. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

Zobacz też

Ubezpieczenie od skutków powodzi – czy warto, co ubezpieczyć?

Przywołując w pamięci powódź, która miała miejsce 1997 r. w Polsce, od razu nasuwa się wniosek o wadze zabezpieczenia dobytku przed powodzią i zagrożeniami, jakie ze sobą niesie. Z ubezpieczenia od powodzi wciąż korzysta niewiele , bo około kilka procent gospodarstw domowych. Istotne jest zatem podejmowanie zagadnienia ubezpieczenia od skutków powodzi. Czy warto ubezpieczyć się od skutków powodzi? Jeśli tak, to na jakich zasadach?

Waporyzacja maksimum korzyści „w chmurze”

Osoby, które wcześniej nie miały styczności z waporyzacją, przeważnie podchodzą do niej z pewną rezerwą. Najczęściej zastanawiają się tym,...

Bluza adidas Originals – modny, praktyczny i wygodny strój

Bawełniana bluza to doskonały wynalazek, jeżeli chodzi o garderobę. Doceniają ją zarówno Panie, jak i Panowie – szczególnie w...

Może Cię zainteresuje: