Moda Jak przerobić starą biżuterię? Naszyjnik!

Jak przerobić starą biżuterię? Naszyjnik!

-

Szczególnie, jeśli jesteśmy posiadaczkami kilku interesujących naszyjników. Z nich bowiem najłatwiej wyczarować coś nowego, modnego i oryginalnego – element, którego na pewno nie zobaczycie u innej osoby na ulicy.

Po pierwsze możecie nadać swojej kryształowej biżuterii, kupionej w zwykłej sieciówce, nieco charakteru. Będziecie do tego potrzebować zaledwie kilku rzeczy – permanentnych markerów w kolorze czarnym (w formie cienkopisu) i brązowym, a także patyczek higieniczny. Czarnym cienkopisem pokrywamy wybrane boki poszczególnych diamencików, a brązowym ich górę. Omijaj niektóre diamenciki – nie pokrywaj każdego markerem. Dodatkowo niektóre od razu przecieraj patyczkiem zanurzonym w wodzie, aby osiągnąć delikatniejszy efekt. Tak spersonalizowana biżuteria wygląda świetnie – staro, niemal zabytkowo i tylko wy wiecie, że tak nie było.

naszyjnikFot. sxc.hu

Taką postarzoną biżuterię możecie poddać kolejnym przeróbkom – dodajemy do niej inne, drobniejsze naszyjniki i łańcuszki. Tym sposobem uzyskacie najmodniejszy naszyjnik – złożony z kilku różnych, niestandardowy. Po prostu połączcie w dowolny sposób kilka naszyjników, łącząc je ze sobą za pomocą kolejnych oczek. Taka mocno ozdobna kolia będzie doskonale kontrastować z prostym t-shirtem.

Zbędny naszyjnik możecie tez wykorzystać jako pasek – jeśli jest za krótki lub zbyt delikatny, aby użyć go samodzielnie to naszywamy go na „podkład”, jaki stanowić będzie prosty, skórzany pasek. Wystarczy nam nitka w kolorze skóry i chwila cierpliwości – przyszywamy naszyjnik w kilku miejscach na tyle mocno, aby wytrzymał wkładanie i wyjmowanie ze szlufek spodni.

Uwaga!

Niezłym pomysłem jest też rozdzielenie poszczególnych elementów naszyjnika i na przykład naszycie go na kołnierzyk bluzki bądź ramiona. Tym sposobem uzyskacie bardzo modne elementy, które będą wyglądać jak z wybiegów. Ozdobione biżuterią ramiona sukienek pokazał dom mody Balmain. Z kolei focus na kołnierzyk to od jakiegoś czasu modny trend.

Macie inne fajne pomysły na przerobienie starego naszyjnika? Podzielcie się nimi!

Joanna Oparcik

Joanna Oparcik – dziennikarka, redaktorka i stylistka. Skończyła Komunikację Społeczną na wydziale Politologii. I właśnie zróżnicowana komunikacja jest tym, co ją fascynuje – od komunikacji poprzez słowo pisane, obraz, zmysły do komunikacji bardziej marketingowej, reklamowej czy PR-owej.

 

Współtworzy dział mody Lounge Magazynu, gdzie pisze artykuły poświęcone historii mody i stylowi. Stylizuje lookbooki i informuje czytelników o nowościach branży.

Jako osobista stylistka pracuje z klientami indywidualnymi nad kreacją ich wizerunku – metamorfoza z jej pomocą to czysta przyjemność.

Pracuje również jako stylistka podczas sesji zdjęciowych dla magazynów i prywatnych firm czy osób.

Kocha jedzenie, dlatego prowadzi również autorską kolumnę krytyki kulinarnej. W wolnym czasie wciąż pracuje, bo jak mówi: „Moja praca jest równocześnie moją pasją. Jestem szczęściarą!”. Prowadzi bloga o modzie i współpracuje z różnymi portalami.

 

Zobacz stronę autorki porad:

joannaoparcik.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Opłaty za przelew zagraniczny

Pod pojęciem przelewu zagranicznego należy rozumieć przelew zrobiony z konta w banku krajowym, na konto założone i prowadzone w banku zagranicznym. Na koszt przelewu zagranicznego wpływ ma wiele czynników. Pierwszym z nich jest kraj do którego kierowany jest przelew. Jeżeli jest on adresowany do banku znajdującego się w jednym z krajów Unii Europejskiej, Liechtensteinu, Norwegii, Szwajcarii, bądź Islandii, wtedy można zastosować tzw. przelew SEPA (Single Euro Payment Area), który jest tańszy i szybszy od zwykłych przelewów zagranicznych.

Haluksy – leczenie. Kiedy operować?

Haluk (halluks) oznacza deformację palucha stopy. Inaczej patologia ta określana jest jako „paluch koślawy”. Aby lepiej zobrazować tę zmianę, należy wyobrazić sobie, że paluch niejako „przechyla się” w stronę palca drugiego. Deformacja ta może dotyczyć jedynie palucha, ale także może być połączona ze zmianami z obrębie innych palców.

Zobacz też

Jaki akumulator do samochodu?

Zima jest okresem, w którym najczęściej słabe już akumulatory odmawiają posłuszeństwa. W sytuacji, kiedy musimy zakupić nowy, dobrze jest wiedzieć, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: