Kosmetyki Nawilżający body lotion (balsam do ciała) - jak zrobić?...

Nawilżający body lotion (balsam do ciała) – jak zrobić? Krok po kroku

-

Obecnie na półkach sklepowych znajdziemy bardzo dużo różnych rodzajów balsamów do ciała. Każdy z nich ma dodatkowe, poza nawilżającym, działanie – istnieją  np. balsamy ujędrniające, wyszczuplające, balsamy do skóry wrażliwej, suchej itd.

Wykonanie body lotionu jest możliwe także w domu.

– 3 gramy tegomulsu – 15 g oleju migdałowego lub słonecznikowego – 2 g wosku pszczelego – 120 g wody destylowanej – kilka kropel melisowego olejku eterycznego – 6 gramów spirytusu

Musimy się także zaopatrzyć w urządzenia i akcesoria, które będą niezbędne do wykonania tego kosmetyku oraz przygotować opakowanie nasz balsam.

Przygotowanie body lotionu rozpoczynamy od odważenia do zlewki lub innego przezroczystego i raczej wysokiego naczynia składników fazy tłuszczowej – tegomulsu, olej migdałowego lub słonecznikowego oraz wosku pszczelego. Odważone składniki stapiamy na łaźni wodnej – zlewkę ze składnikami fazy tłuszczowej umieszczamy w garnku z gorącą wodą, dodatkowo garnek kładziemy na małym ogniu. W ten sposób tłuszcze zaczynają się topić. Nasze składniki mieszamy co jakiś czas. Na łaźni wodnej ogrzewamy je do całkowitego stopienia – aż powstanie przezroczysty płyn.

W drugiej zlewce czy garnku podgrzewamy 120 ml wody destylowanej do ok. 120 stopni Celsjusza. Wodę tą dodajemy do stopionej już fazy tłuszczowej, cały czas mieszając. Zanim jednak zaczniemy to robić, warto uzupełnić wodę do 120 ml, gdyż w czasie ogrzewania na pewno część z niej wyparuje. Po połączeniu fazy wodnej z tłuszczową i dokładnym wymieszaniu, powstaje nam emulsja, którą pozostawiamy, by ostygła do około 30- 40 stopni Celsjusza. Po tym czasie dodajemy do niej odważoną ilość spirytusu oraz kilka kropel melisowego olejku eterycznego. Po dodaniu wszystkich składników emulsję należy dokładnie wymieszać. Tak przygotowany balsam przenosimy do przygotowanego opakowania.

Jak często nawilżacie skórę? Jakie produkty są dla Was najskuteczniejsze? Podzielcie się opiniami.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rodzaje kontroli w firmie

Przedsiębiorca zatrudniający pracowników bierze na siebie dużą odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zdrowie swoich podwładnych. Niestety, nie wszyscy pracodawcy działają zgodnie z przyjętymi w prawie polskim standardami. W razie wykrycia naruszenia praw pracowniczych mogą grozić jednak poważne konsekwencje, jest kilka instytucji z których taki pracodawca może spodziewać się kontroli.

Jak się uczyć dziecko z niedosłuchem?

Dzieci niedosłyszące mają niestety nieco trudniej niż dzieci słyszące normalnie. Nie jest to norma, ale generalnie nauka dzieci niedosłyszących przychodzi im trochę z większym trudem niż rówieśnikom. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Niedosłuch powoduje u dziecka wiele kłopotów utrudniających kontakty z otoczeniem czy tak jak wspomnieliśmy nauka może okazać się trudniejsza. Dysfunkcja słuchu niesie ze sobą kłopoty z prawidłowym odbiorem dźwięków, gorszym słyszeniem w hałasie, mniejszym zasobem słownictwa. Często dzieci niedosłyszące posiadają blokadę w swobodnym wypowiadaniu się. Są to problemy powodujące, że nauka dziecka niedosłyszącego przechodzi niestety czasami z trudem.

Zobacz też

Jak zrobić okrągłe kolczyki?

Koła, okręgi i kulki to chyba najczęściej spotykana forma biżuterii do uszu. Jednak okrągłe kolczyki wcale nie muszą być nudne, oklepane i mało oryginalne. Wszystko zależy od materiałów, jakie mamy do dyspozycji oraz naszej wyobraźni.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: