Kosmetyki Nawilżający body lotion (balsam do ciała) - jak zrobić?...

Nawilżający body lotion (balsam do ciała) – jak zrobić? Krok po kroku

-

Obecnie na półkach sklepowych znajdziemy bardzo dużo różnych rodzajów balsamów do ciała. Każdy z nich ma dodatkowe, poza nawilżającym, działanie – istnieją  np. balsamy ujędrniające, wyszczuplające, balsamy do skóry wrażliwej, suchej itd.

Wykonanie body lotionu jest możliwe także w domu.

– 3 gramy tegomulsu – 15 g oleju migdałowego lub słonecznikowego – 2 g wosku pszczelego – 120 g wody destylowanej – kilka kropel melisowego olejku eterycznego – 6 gramów spirytusu

Musimy się także zaopatrzyć w urządzenia i akcesoria, które będą niezbędne do wykonania tego kosmetyku oraz przygotować opakowanie nasz balsam.

Przygotowanie body lotionu rozpoczynamy od odważenia do zlewki lub innego przezroczystego i raczej wysokiego naczynia składników fazy tłuszczowej – tegomulsu, olej migdałowego lub słonecznikowego oraz wosku pszczelego. Odważone składniki stapiamy na łaźni wodnej – zlewkę ze składnikami fazy tłuszczowej umieszczamy w garnku z gorącą wodą, dodatkowo garnek kładziemy na małym ogniu. W ten sposób tłuszcze zaczynają się topić. Nasze składniki mieszamy co jakiś czas. Na łaźni wodnej ogrzewamy je do całkowitego stopienia – aż powstanie przezroczysty płyn.

W drugiej zlewce czy garnku podgrzewamy 120 ml wody destylowanej do ok. 120 stopni Celsjusza. Wodę tą dodajemy do stopionej już fazy tłuszczowej, cały czas mieszając. Zanim jednak zaczniemy to robić, warto uzupełnić wodę do 120 ml, gdyż w czasie ogrzewania na pewno część z niej wyparuje. Po połączeniu fazy wodnej z tłuszczową i dokładnym wymieszaniu, powstaje nam emulsja, którą pozostawiamy, by ostygła do około 30- 40 stopni Celsjusza. Po tym czasie dodajemy do niej odważoną ilość spirytusu oraz kilka kropel melisowego olejku eterycznego. Po dodaniu wszystkich składników emulsję należy dokładnie wymieszać. Tak przygotowany balsam przenosimy do przygotowanego opakowania.

Jak często nawilżacie skórę? Jakie produkty są dla Was najskuteczniejsze? Podzielcie się opiniami.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak złożyć wniosek o przymusowe leczenie?

Złożenie wniosku o przymusowe leczenie jest czasem jedyną możliwością poprawienia stanu zdrowia osoby chorej. Jak napisać i kiedy złożyć wniosek o przymusowe leczenie psychiatryczne?

Oskarżenie o pobicie – formalności

Pobicie należy zgłaszać jak najszybciej, gdyż tylko wtedy istnieje szansa, że sprawca pobicia zostanie ujęty przez Policję. Wiele zależy od dowodów które wskażemy w sprawie i czy sprawca pobicia jest nam znany. Jednym z najważniejszych dowodów jest obdukcja, która pozwala stwierdzić, czy przestępstwo zostało w ogóle popełnione. Jakie istnieją formalności w związku ze zgłoszeniem pobicia?

Zobacz też

Terapia prowokatywna – co to jest, na czym polega?

Terapia prowokatywna jest nowatorską metodą w psychoterapii, przy czym uważana jest za dość kontrowersyjną. Zadaniem terapeuty jest bowiem prowokowanie pacjenta, co ma na celu wywołanie zmiany w jego zachowaniu. Na czym dokładnie polega terapia prowokatywna?

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: