Kosmetyki Jak zrobić krem na trądzik?

Jak zrobić krem na trądzik?

-

Niestety są osoby, które mają ogromne problemy z cerą. Zanim trafią na krem odpowiedni dla siebie, mija często sporo czasu. Wtedy nie myślą już one o jakiejkolwiek zmianie. Gorzej, gdy z rynku krem ten zostanie wycofany – wtedy stres i gorączkowe poszukiwania rozpoczynają się właściwie od początku.

Z tego też powodu lepiej znaleźć właściwy przepis i spróbować wykonać samemu krem z podstawowych produktów, które zawsze są dostępne. Poniżej podajemy przykładowy przepis na krem dla osób ze skórą problematyczną.

– 8 g oleju krokoszowego – 2 g tegomulsu – 1 g syntetycznego olbrotu – 30 ml wody destylowanej – 10 kropli panthenolu – 10 kropli gliceryny – 10 kropli pichtowego olejku eterycznego – 1 g witaminy B3 – 2 g spirytusu

Poza wymienionymi składnikami potrzebujemy oczywiście zlewek, garnka, bagietki, termometru i docelowego opakowania na krem.

Na pierwszym etapie sporządzania tego kremu stapiamy fazę tłuszczową na łaźni wodnej. W jej skład wchodzą olej krokoszowy, tegomuls i olbrot syntetyczny. Wymienione składniki umieszczamy w zlewce, którą wkładamy do garnka z ciepłą wodą (możemy go ewentualnie postawić jeszcze na małym ogniu). Fazę tłuszczową mieszamy. W międzyczasie około 25 ml wody destylowanej podgrzewamy do temperatury około 60 stopni Celsjusza.

Do płynnej już fazy tłuszczowej powoli dodajemy podgrzaną wodę, cały czas mieszając fazę tłuszczową. W 5 ml wody, które nam pozostały, rozpuszczamy niacynamid (witaminę B3). Otrzymany w ten sposób roztwór dodajemy do emulsji, która już ostygła. Następnie uzupełniamy ją o panthenol, glicerynę, pichtowy olejek eteryczny oraz spirytus. Po dodaniu do emulsji wszystkich składników, należy ją dokładnie wymieszać.

Tak przygotowany kosmetyk przenosimy do przygotowanego wcześniej – czystego i suchego – opakowania.

Macie problemy z trądzikiem? Jak sobie z nimi radzicie? Jak pielęgnujecie skórę? Podzielcie się swoimi dośiadczeniami.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Po co osłona na obiektyw?

Powodów do korzystania z osłony obiektywu jest kilka. Po pierwsze chroni ona obiektyw przed niepożądanymi odblaskami słońca czy lampy błyskowej, które to mogłyby spowodować powstanie nieładnych odblasków na zdjęciach i pozbawić je kontrastu.

Co to jest franszyza?

Termin franszyzy bywa błędnie łączony z franczyzą oznaczającą sposób współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami. Franczyza nie jest jednak pojęciem tożsamym z franszyzą. Czym różni się franszyza i franczyza? Jakie są rodzaje franszyzy? Przedstawiamy najważniejsze aspekty.

Zobacz też

Jak przechowywać warzywa w domu?

Zarówno trwałość jak i jakość przechowywanych warzyw z ogrodu zależy od bardzo wielu czynników. Wpływ na to ma odmiana, warunki uprawy a także dojrzałość warzyw.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: