Kosmetyki Jak zrobić krem na trądzik?

Jak zrobić krem na trądzik?

-

Niestety są osoby, które mają ogromne problemy z cerą. Zanim trafią na krem odpowiedni dla siebie, mija często sporo czasu. Wtedy nie myślą już one o jakiejkolwiek zmianie. Gorzej, gdy z rynku krem ten zostanie wycofany – wtedy stres i gorączkowe poszukiwania rozpoczynają się właściwie od początku.

Z tego też powodu lepiej znaleźć właściwy przepis i spróbować wykonać samemu krem z podstawowych produktów, które zawsze są dostępne. Poniżej podajemy przykładowy przepis na krem dla osób ze skórą problematyczną.

– 8 g oleju krokoszowego – 2 g tegomulsu – 1 g syntetycznego olbrotu – 30 ml wody destylowanej – 10 kropli panthenolu – 10 kropli gliceryny – 10 kropli pichtowego olejku eterycznego – 1 g witaminy B3 – 2 g spirytusu

Poza wymienionymi składnikami potrzebujemy oczywiście zlewek, garnka, bagietki, termometru i docelowego opakowania na krem.

Na pierwszym etapie sporządzania tego kremu stapiamy fazę tłuszczową na łaźni wodnej. W jej skład wchodzą olej krokoszowy, tegomuls i olbrot syntetyczny. Wymienione składniki umieszczamy w zlewce, którą wkładamy do garnka z ciepłą wodą (możemy go ewentualnie postawić jeszcze na małym ogniu). Fazę tłuszczową mieszamy. W międzyczasie około 25 ml wody destylowanej podgrzewamy do temperatury około 60 stopni Celsjusza.

Do płynnej już fazy tłuszczowej powoli dodajemy podgrzaną wodę, cały czas mieszając fazę tłuszczową. W 5 ml wody, które nam pozostały, rozpuszczamy niacynamid (witaminę B3). Otrzymany w ten sposób roztwór dodajemy do emulsji, która już ostygła. Następnie uzupełniamy ją o panthenol, glicerynę, pichtowy olejek eteryczny oraz spirytus. Po dodaniu do emulsji wszystkich składników, należy ją dokładnie wymieszać.

Tak przygotowany kosmetyk przenosimy do przygotowanego wcześniej – czystego i suchego – opakowania.

Macie problemy z trądzikiem? Jak sobie z nimi radzicie? Jak pielęgnujecie skórę? Podzielcie się swoimi dośiadczeniami.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

Jakie działania należy podjąć by zrealizować marzenie o posiadaniu własnego domu? Pierwszym krokiem jest nabycie nieruchomości nadającej się pod zabudowę i uzyskanie do niej tytułu własności. Działka musi mieć w planie zagospodarowania przestrzennego status – budowlana. Tylko wtedy będziemy mogli rozpocząć na niej budowę domu. Jeżeli działka takiego statusu nie ma, należy udać się do gminy i uzupełnić formularz wniosku o jej przekształcenie. Dokonując zakupu gruntu warto złożyć od razu wniosek do sądu rejonowego o wpis do księgi wieczystej naszego prawa własności.

Jak przyprawić rybę na grilla?

Ryba to świetny grillowy materiał, piecze się szybko, a i smak tak przyrządzonego rybiego mięsa jest niepowtarzalny. Jedyna trudność z jej przyrządzeniem to kwestia rozpadania się podczas pieczenia i przekładania na talerz, ale istnieją specjalne uchwyty przeznaczone właśnie do ryb. Najważniejsze, by ryby były świeże, nie mrożone, ponieważ te ostatnie zawierają zbyt dużo wody.

Zobacz też

Olejek rycynowy – zastosowanie, właściwości, gdzie kupić?

Olejek rycynowy to bardzo ceniony w kosmetyce produkt, który uzyskuje się go z nasion rącznika pospolitego.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: