Moda Moda po 40-tce - jak się ubierać?

Moda po 40-tce – jak się ubierać?

-

Jednak każdy trend trzeba poddać ostrej ocenie i przefiltrować przez wymagania własnej sylwetki, styl życia i wspomniany wiek. Bo choć kobiety 40+ nie powinny się ograniczać, to muszą pamiętać, że czyha na nie nieco więcej modowych pułapek niż na młodsze koleżanki.

Po pierwsze figura – w pewnym wieku rzadko która kobieta nie ma jakiegoś obszaru, którego wolałaby nie pokazywać. A to ramiona, a to kolana, a to brzuch.

Jeśli chodzi o ramiona to łatwo je „ukryć” w modelach o rękawach do łokcia – ważne, by pamiętać, że nie powinien być bardzo dopasowany. Raczej luźniejszy, może się nawet nieco swobodnie rolować. Inną opcja są owszem – wycięte topy i sukienki, ale w połączeniu z dopasowanymi w talii kurteczkami i żakiecikami.

Jeśli problemem jest brzuch, to należy unikać powszechnego błędu ubierania bardzo obszernych ubrań – taki model nie tylko nie ukryje brzucha, ale wręcz poszerzy naszą talię.

Problem kolan tak naprawdę nie istnieje – nie ma bowiem bardziej sprzyjającego figurze kroju jak ołówkowa spódnica, której długość sięga nieco na kolano. Taki model bardzo skutecznie wyszczupla nogi i całą figurę.

Po drugie styl – kobiety 40-letnie wiedzą czego chcą, znają siebie. Dlatego tak dobrze wyglądają w zdecydowanych stylizacjach. Wybierz zatem styl bardzo kobiecy, może być ten inspirowany latami 40. Albo inaczej – wybierz styl męski. Smokingowe góry noszone do jeansów, wąskie garniturowe spodnie i takie też marynarki w połączeniu z wysokimi szpilkami. Wszytko to podkreśla dojrzałą kobiecość.

W tym wieku można też sobie pozwolić na intensywne kolory – mdłe beże i brązy ani nie odmładzają, ani nie dodają uroku. Jeśli nie cały strój, to chociaż zadbaj, aby kilka elementów przykuwało uwagę.

Jak określiłybyście swój sty? Jak lubicie się ubierać? W czym czujecie się dobrze? Czekamy na Wasze opinie.

Joanna Oparcik

Joanna Oparcik – dziennikarka, redaktorka i stylistka. Skończyła Komunikację Społeczną na wydziale Politologii. I właśnie zróżnicowana komunikacja jest tym, co ją fascynuje – od komunikacji poprzez słowo pisane, obraz, zmysły do komunikacji bardziej marketingowej, reklamowej czy PR-owej.

 

Współtworzy dział mody Lounge Magazynu, gdzie pisze artykuły poświęcone historii mody i stylowi. Stylizuje lookbooki i informuje czytelników o nowościach branży.

Jako osobista stylistka pracuje z klientami indywidualnymi nad kreacją ich wizerunku – metamorfoza z jej pomocą to czysta przyjemność.

Pracuje również jako stylistka podczas sesji zdjęciowych dla magazynów i prywatnych firm czy osób.

Kocha jedzenie, dlatego prowadzi również autorską kolumnę krytyki kulinarnej. W wolnym czasie wciąż pracuje, bo jak mówi: „Moja praca jest równocześnie moją pasją. Jestem szczęściarą!”. Prowadzi bloga o modzie i współpracuje z różnymi portalami.

 

Zobacz stronę autorki porad:

joannaoparcik.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy warto iść na studia?

Podjęcie studiów w mniemaniu wielu osób są swoistą „przepustką” do kariery, zdobycia lepszej pracy. Wielu więc skarży się na niedopasowanie programów nauczania do wymagań rynku pracy. W tym wszystkim często zapomina się, że studia, jako forma podnoszenia kwalifikacji są celem samym w sobie, a nie środkiem do uzyskania innych celów.

Jak zrobić kule do kąpieli? DIY

Nazwa tego produktu i jego zastosowanie są – z jednej strony – bardzo zachęcające, każdy chciałby spróbować samemu wykonać tego rodzaju kosmetyk. Z drugiej strony – można mieć obawy, czy wykonanie go nie przysporzy nam trudności. Warto jednak spróbować i przekonać się, że nie jest to nic, z czym byśmy sobie nie poradzili.

Zobacz też

Jak napisać wniosek o zapomogę z tytułu urodzenia dziecka?

Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka oznacza dwa uprawnienia. Jedno z nich to wypłata tzw. becikowego - przysługującemu każdemu niezależnie od osiąganych dochodów i określone w art. 15b ustawy o świadczeniach rodzinnych. Z kolei dodatek z tytułu urodzenia dziecka (do złudzenia przypominający pod wieloma względami becikowe) zależny jest od zamożności rodziny. Jest to dodatek, który przysługuje osobom korzystającym ze świadczeń rodzinnych. Także odrębna jest podstawa prawna obu tych świadczeń.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: