Moda Moda po 40-tce - jak się ubierać?

Moda po 40-tce – jak się ubierać?

-

Jednak każdy trend trzeba poddać ostrej ocenie i przefiltrować przez wymagania własnej sylwetki, styl życia i wspomniany wiek. Bo choć kobiety 40+ nie powinny się ograniczać, to muszą pamiętać, że czyha na nie nieco więcej modowych pułapek niż na młodsze koleżanki.

Po pierwsze figura – w pewnym wieku rzadko która kobieta nie ma jakiegoś obszaru, którego wolałaby nie pokazywać. A to ramiona, a to kolana, a to brzuch.

Jeśli chodzi o ramiona to łatwo je „ukryć” w modelach o rękawach do łokcia – ważne, by pamiętać, że nie powinien być bardzo dopasowany. Raczej luźniejszy, może się nawet nieco swobodnie rolować. Inną opcja są owszem – wycięte topy i sukienki, ale w połączeniu z dopasowanymi w talii kurteczkami i żakiecikami.

Jeśli problemem jest brzuch, to należy unikać powszechnego błędu ubierania bardzo obszernych ubrań – taki model nie tylko nie ukryje brzucha, ale wręcz poszerzy naszą talię.

Problem kolan tak naprawdę nie istnieje – nie ma bowiem bardziej sprzyjającego figurze kroju jak ołówkowa spódnica, której długość sięga nieco na kolano. Taki model bardzo skutecznie wyszczupla nogi i całą figurę.

Po drugie styl – kobiety 40-letnie wiedzą czego chcą, znają siebie. Dlatego tak dobrze wyglądają w zdecydowanych stylizacjach. Wybierz zatem styl bardzo kobiecy, może być ten inspirowany latami 40. Albo inaczej – wybierz styl męski. Smokingowe góry noszone do jeansów, wąskie garniturowe spodnie i takie też marynarki w połączeniu z wysokimi szpilkami. Wszytko to podkreśla dojrzałą kobiecość.

W tym wieku można też sobie pozwolić na intensywne kolory – mdłe beże i brązy ani nie odmładzają, ani nie dodają uroku. Jeśli nie cały strój, to chociaż zadbaj, aby kilka elementów przykuwało uwagę.

Jak określiłybyście swój sty? Jak lubicie się ubierać? W czym czujecie się dobrze? Czekamy na Wasze opinie.

Joanna Oparcik

Joanna Oparcik – dziennikarka, redaktorka i stylistka. Skończyła Komunikację Społeczną na wydziale Politologii. I właśnie zróżnicowana komunikacja jest tym, co ją fascynuje – od komunikacji poprzez słowo pisane, obraz, zmysły do komunikacji bardziej marketingowej, reklamowej czy PR-owej.

 

Współtworzy dział mody Lounge Magazynu, gdzie pisze artykuły poświęcone historii mody i stylowi. Stylizuje lookbooki i informuje czytelników o nowościach branży.

Jako osobista stylistka pracuje z klientami indywidualnymi nad kreacją ich wizerunku – metamorfoza z jej pomocą to czysta przyjemność.

Pracuje również jako stylistka podczas sesji zdjęciowych dla magazynów i prywatnych firm czy osób.

Kocha jedzenie, dlatego prowadzi również autorską kolumnę krytyki kulinarnej. W wolnym czasie wciąż pracuje, bo jak mówi: „Moja praca jest równocześnie moją pasją. Jestem szczęściarą!”. Prowadzi bloga o modzie i współpracuje z różnymi portalami.

 

Zobacz stronę autorki porad:

joannaoparcik.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wiązać fular?

Fular, czyli miękka jedwabna chusta, jest wygodniejszy niż usztywniany krawat. Dzięki wygodzie zyskał swoich zwolenników, wydaje się, że najwięcej wśród tych mężczyzn, którzy wolą swobodniejszy ubiór. Zawiązanie chusty nie jest trudne, co również dostarcza zainteresowanych taką ozdobą.

Jak odzwyczaić dziecko od pieluchy?

Wśród rodziców małych dzieci panują różne mody co do noszenia pieluszek: jedni polecają tetrowe a inni pieluszki pampersowe. Lecz każda z tych grup, prędzej czy później spotyka się z tematem porzucania pieluszki i przenoszenia na nocnik lub sedes. Proces ten jest dla każdego dziecka indywidualną sprawą.

Zobacz też

Współżycie po usunięciu macicy

Czy seks po usunięciu macicy jest bezpieczny i zdrowy? To zależy, co rozumiesz przez to pytanie. Jeżeli dotyczy generalnej kwestii, czy w ogóle jeszcze możesz uprawiać seks z partnerem, to odpowiedź brzmi – tak. Jak często masz na to ochotę.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: