Moda Personal shopper - kto to, czym się zajmuje, czy...

Personal shopper – kto to, czym się zajmuje, czy warto skorzystać?

-

Choć mało kogo stać, aby osobisty stylista – zwany personal shopperem – towarzyszył mu dzień po dniu, to już perspektywa skorzystania z usług takiej osoby jednorazowo nie jest zbyt kosztowna.

W czym może nam pomóc personal shopper i dlaczego warto skorzystać z jego usług? Profesjonalista, jakim jest osobista stylistka pomoże przeanalizować zawartość szafy i zdecydować co z niej nadaje się, a czego należałoby raczej się pozbyć.

Taki przegląd szafy potrafi zdziałać cuda i rozjaśnia  w głowie – ciuchy, które przetrzymywałyście latami nagle zdają się zupełnie zbędne. To początek drogi – teraz należy uzupełnić przerzedzoną garderobę o najważniejsze trendy sezonu i niezbędną klasykę. To właśnie personal shopping, czyli zakupy ze stylistką u boku, są podstawowym zdaniem.

Każda profesjonalna stylistka powinna zacząć od wywiadu z klientem – na spotkaniu w cztery oczy (czasem wyjątkowo drogą mailową) ustala się z klientem czego potrzebuje, jaki jest jego styl życia, czym się zajmuje zawodowo. Jeśli zdecydujecie się na usługi personal shoppera, bądźcie gotowe na szereg pytań – to one pozwolą ustalić stylistce, czego będziecie szukać na zakupach.

Drugim krokiem są wspólne zakupy – wydaje się, że większość kobiet lubi i kocha zakupy. Niestety nawet jeśli tak jest, to mało która kobieta nie zaliczyła w swoim życiu wpadki zakupowej. Pod wpływem chwili łatwo nabyć rzecz niepotrzebną, a czasami niepasującą do naszego stylu.

Właśnie dlatego zakupy ze stylistką są tak świetne. Pomoc osoby, która obiektywnie spojrzy na naszą sylwetkę, wie, jakie są aktualne trendy, a jednocześnie dostosowuje je do naszych wymagań. Stylistka pomoże w doborze najlepszego kroju i rozmiaru, zwróci naszą uwagę na szczegóły, które zwykle nam umykają.

Warto więc choć raz w życiu skorzystać z usług osobistej stylistki – tym bardziej, że ceny są dostępne teraz dla każdej niemal klientki, a zmiana wizerunku na lepszy i atrakcyjniejszy jest bezcenna.

Co myślicie o takim osobistym styliście? Skorzystalibyście z jego usług? Podzielcie się swoimi opiniami.

Joanna Oparcik

Joanna Oparcik – dziennikarka, redaktorka i stylistka. Skończyła Komunikację Społeczną na wydziale Politologii. I właśnie zróżnicowana komunikacja jest tym, co ją fascynuje – od komunikacji poprzez słowo pisane, obraz, zmysły do komunikacji bardziej marketingowej, reklamowej czy PR-owej.

 

Współtworzy dział mody Lounge Magazynu, gdzie pisze artykuły poświęcone historii mody i stylowi. Stylizuje lookbooki i informuje czytelników o nowościach branży.

Jako osobista stylistka pracuje z klientami indywidualnymi nad kreacją ich wizerunku – metamorfoza z jej pomocą to czysta przyjemność.

Pracuje również jako stylistka podczas sesji zdjęciowych dla magazynów i prywatnych firm czy osób.

Kocha jedzenie, dlatego prowadzi również autorską kolumnę krytyki kulinarnej. W wolnym czasie wciąż pracuje, bo jak mówi: „Moja praca jest równocześnie moją pasją. Jestem szczęściarą!”. Prowadzi bloga o modzie i współpracuje z różnymi portalami.

 

Zobacz stronę autorki porad:

joannaoparcik.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Liść laurowy – właściwości, działanie, zastosowanie

Wawrzyn szlachetny – to inaczej liście laurowe lub bardziej potocznej wersji – liście bobkowe, które dodajemy do bulionu, do sosów i wielu innych potraw. Wawrzyn ma bardzo szerokie zastosowanie i wiele różnorakich właściwości.

Masaż – body work – na czym polega?

Masaż body work jest masażem relaksacyjnym, którym - poprzez delikatny i lekki dotyk dłoni terapeuty - wpływa na ciało pacjenta.

Zobacz też

Najlepsze kierunki backpackerskie

Backpacker szuka miejsc ciekawych, ale i bezpiecznych. Nie pojedzie do znanego turystycznego kurortu, ale wybierze hostel w starej dzielnicy miasta. Backpacker szuka przygód, a nie problemów. Nie pojedzie więc do kraju ogarniętego konfliktami ani do kraju, gdzie samotna turystyka jest po prostu niebezpieczna. Wybierze za to państwo, które zachwyci go smakami, kolorami i otwartością ludzi. Takich miejsc jest na świecie wciąż bardzo wiele.

Jak wybrać wózek widłowy wysokiego składowania? Sprawdź!

Planujesz zakup wózka widłowego wysokiego składowania? Zanim zaczniesz szukać, dowiedz się, jak wybrać sprzęt, który idealnie nada się do...

Ciąża a zapotrzebowanie na potas i magnez

Spodziewasz się dziecka i masz świadomość, że w tym okresie zwiększa się zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych. Suplementujesz kwas...

Może Cię zainteresuje: