Moda Personal shopper - kto to, czym się zajmuje, czy...

Personal shopper – kto to, czym się zajmuje, czy warto skorzystać?

-

Choć mało kogo stać, aby osobisty stylista – zwany personal shopperem – towarzyszył mu dzień po dniu, to już perspektywa skorzystania z usług takiej osoby jednorazowo nie jest zbyt kosztowna.

W czym może nam pomóc personal shopper i dlaczego warto skorzystać z jego usług? Profesjonalista, jakim jest osobista stylistka pomoże przeanalizować zawartość szafy i zdecydować co z niej nadaje się, a czego należałoby raczej się pozbyć.

Taki przegląd szafy potrafi zdziałać cuda i rozjaśnia  w głowie – ciuchy, które przetrzymywałyście latami nagle zdają się zupełnie zbędne. To początek drogi – teraz należy uzupełnić przerzedzoną garderobę o najważniejsze trendy sezonu i niezbędną klasykę. To właśnie personal shopping, czyli zakupy ze stylistką u boku, są podstawowym zdaniem.

Każda profesjonalna stylistka powinna zacząć od wywiadu z klientem – na spotkaniu w cztery oczy (czasem wyjątkowo drogą mailową) ustala się z klientem czego potrzebuje, jaki jest jego styl życia, czym się zajmuje zawodowo. Jeśli zdecydujecie się na usługi personal shoppera, bądźcie gotowe na szereg pytań – to one pozwolą ustalić stylistce, czego będziecie szukać na zakupach.

Drugim krokiem są wspólne zakupy – wydaje się, że większość kobiet lubi i kocha zakupy. Niestety nawet jeśli tak jest, to mało która kobieta nie zaliczyła w swoim życiu wpadki zakupowej. Pod wpływem chwili łatwo nabyć rzecz niepotrzebną, a czasami niepasującą do naszego stylu.

Właśnie dlatego zakupy ze stylistką są tak świetne. Pomoc osoby, która obiektywnie spojrzy na naszą sylwetkę, wie, jakie są aktualne trendy, a jednocześnie dostosowuje je do naszych wymagań. Stylistka pomoże w doborze najlepszego kroju i rozmiaru, zwróci naszą uwagę na szczegóły, które zwykle nam umykają.

Warto więc choć raz w życiu skorzystać z usług osobistej stylistki – tym bardziej, że ceny są dostępne teraz dla każdej niemal klientki, a zmiana wizerunku na lepszy i atrakcyjniejszy jest bezcenna.

Co myślicie o takim osobistym styliście? Skorzystalibyście z jego usług? Podzielcie się swoimi opiniami.

Joanna Oparcik

Joanna Oparcik – dziennikarka, redaktorka i stylistka. Skończyła Komunikację Społeczną na wydziale Politologii. I właśnie zróżnicowana komunikacja jest tym, co ją fascynuje – od komunikacji poprzez słowo pisane, obraz, zmysły do komunikacji bardziej marketingowej, reklamowej czy PR-owej.

 

Współtworzy dział mody Lounge Magazynu, gdzie pisze artykuły poświęcone historii mody i stylowi. Stylizuje lookbooki i informuje czytelników o nowościach branży.

Jako osobista stylistka pracuje z klientami indywidualnymi nad kreacją ich wizerunku – metamorfoza z jej pomocą to czysta przyjemność.

Pracuje również jako stylistka podczas sesji zdjęciowych dla magazynów i prywatnych firm czy osób.

Kocha jedzenie, dlatego prowadzi również autorską kolumnę krytyki kulinarnej. W wolnym czasie wciąż pracuje, bo jak mówi: „Moja praca jest równocześnie moją pasją. Jestem szczęściarą!”. Prowadzi bloga o modzie i współpracuje z różnymi portalami.

 

Zobacz stronę autorki porad:

joannaoparcik.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dobrowolne ubezpieczenie emerytalne – komu przysługuje?

Dobrowolne ubezpieczenie emerytalne jest to świadczenie, które przysługuje osobom wskazanym w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych. Osoby te nie mogą być jednocześnie objęte ubezpieczeniem tego samego rodzaju uzyskanym z innego tytułu.

Zarobki w Belgii

Belgia pod względem zarobkowym jest jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów Europy dzięki wysokim wynagrodzeniom oraz niskiej stopie bezrobocia. Coraz więcej Polaków próbuje tam swoich sił. Na co można zatem liczyć w Belgii?

Zobacz też

Jak zainstalować Picasę?

Program Picasa to bezpłatne narzędzie firmy Google. Służy ono do katalogowania i zarządzania zdjęciami i jest dostępne w 37 językach, w tym - polskim. Jak zainstalować program Picasa?

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: