Zegarek z fazami księżyca

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez konieczności użycia specjalnego sprzętu. Obecnie na rynku dostępne są zegarki z fazami księżyca, które dają taką możliwość każdemu, kto chciałby sprawdzić, jak wygląda wędrówka słońca i księżyca.

Fazy księżyca w zegarku to nie tylko ozdobny dodatek na tarczy, który przyciąga wzrok i uwagę zainteresowanych klientów. To także praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy z różnych względów chcą mieć pod kontrolą cykl księżycowy.

Efektywny wygląd sprawia, że zegarki z fazą księżyca cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W sprzedaży dostępne są eleganckie i funkcjonalne modele, wyposażone w tą ciekawą funkcję. Sprawdź nasze zestawienie!

Zegarek z fazami księżyca – jak to działa?

Fazy księżyca w zegarku przedstawione są na tarczy czasomierza w postaci małego, ozdobnego okienka. Na jego powierzchni widać przesuwający się księżyc, pokazujący obraz danego momentu w cyklu księżycowym. W czasie nowiu, na tarczy widoczne jest granatowe niebo, w zależności od modelu może być ozdobione gwiazdkami. Wraz ze zmianą fazy, zaczyna pojawiać się księżyc – początkowo w formie rogalika zwróconego w prawą stronę, następnie, po kilku dniach widoczny jest już w pełnej krasie. Z upływem kolejnych dni księżyca zaczyna ubywać, a obrazek przesuwa się w lewo, na rzecz granatowego nieba. Tak wygląda zakończony jeden cykl księżycowy.

Dla kogo zegarek pokazujący fazy księżyca?

Ten ciekawy dodatek przyda się każdemu, kto swoje życie zawodowe, prywatne czy hobby opiera na podstawie zmieniających się cyklów księżyca.  Mogą to być np. wędkarze, żeglarze, miłośnicy grzybiarstwa, ogrodnicy, a także osoby związane z astrologią. Zegarki z fazą księżyca będą odpowiednie także dla tych, którzy odczuwają gorsze samopoczucie związane z pełnią księżyca. Co ciekawe, cykl księżycowy może wpływać także na to, jakie zabiegi kosmetyczne można wykonywać w danym momencie. Zegarek damski z fazami księżyca z pewnością doceni niejedna kosmetyczka, jak i każda pani, która zwraca uwagę na powiązanie pielęgnacji z cyklem księżyca.

Zegarek damski i fazy księżyca – eleganckie rozwiązanie

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, fazy księżyca w zegarku widoczne są najczęściej pod postacią ozdobnego okienka na tarczy. Takie rozwiązanie sprawia, że całość wygląda elegancko i przyciąga uwagę najbardziej wymagających użytkowniczek. Nic zatem dziwnego, że zegarki damskie z fazami księżyca cieszą się rosnącą popularnością!

Jednym z modeli, które skradną niejedno kobiece serce, jest Orient The Sun&Moon. Posiada kopertę, gustownie wykonaną ze stali szlachetnej, z powłoką PVD, utrzymaną w odcieniu różowego złota. Całość uzupełnia gustowny, skórzany pasek w kolorze bordowym. Na perłowej tarczy znajduje się okienko, pokazujące fazy księżyca oraz logo producenta. Za ochronę odpowiada wytrzymałe szkiełko mineralne. Dodatkowo ten wyjątkowy zegarek z fazami księżyca damski odznacza się wodoszczelnością na poziomie 30 metrów. Dzięki temu niewielkie zachlapania, na przykład podczas mycia rąk, nie będą zagrożenia dla działania jego mechanizmu.

Zegarek damski i fazy księżyca

Zegarek męski z fazami księżyca – dla wymagających mężczyzn

Wśród zegarków z fazami księżyca przeznaczonych dla panów, warto wspomnieć o modelu Casio Protrek Quad Sensor Bluetooth Sync Titanium. To nowoczesny smartwatch, który poza obserwacją cyklu księżycowego, ma również wiele innych, ciekawych funkcji. Posiada kopertę wykonaną z wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz tytanowy pasek. W sercu tego wyjątkowego zegarka z fazami księżyca męskiego znajduje się m.in. barometr, termometr, kompas, wysokościomierz, moduł Bluetooth czy klasa szczelności na poziomie 20 bar.

Zegarki z fazami księżyca dla mężczyzn to nie tylko stylowy, ale i praktyczny dodatek. Dlatego świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie każdej męskiej stylizacji, jak i będą doskonałym prezentem. Szeroki wybór zegarków na rynku (m.in. https://zegarownia.pl/zegarki-pierre-ricaud/zegarki-meskie-pierre-ricaud) pozwoli znaleźć model dostosowany do najwyższych wymagań!

Zegarek męski z fazami księżyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here