Motoryzacja Jaki alarm samochodowy wybrać?

Jaki alarm samochodowy wybrać?

-

Nie da się ukryć, że alarmy samochodowe spowszedniały znacznie całemu społeczeństwu. Mało kto zwraca teraz uwagę na wyjący na chodniku w środku dnia samochód. Wielu ludzi z pewnością w duchu pomyśli, że zakłóca to ich spokój. Ale zawsze taki wyjący sygnał daje nadzieje, że złodziej przestraszy się i odpuści próbę kradzieży, albo że ktoś mimo wszystko zainteresuje się co dzieje się z wyjącym autem.

Decydując się na montaż instalacji alarmowej w naszym samochodzie nie powinniśmy poprzestać na oklepanych czujnikach ruchu standartowo montowanych od wielu lat. Świat idzie z postępem, złodzieje niestety też. Dokonując montażu warto wybrać model nietypowy. Taka nietypowość zwiększa prawdopodobieństwo, że złodziej nie będzie znał takiego modelu. Nigdy nie naklejajmy naklejek informujących o modelu alarmu ani o firmie która go zakładała. Był by to podana jak na tacy informacja dla złodzieja.

W przypadku droższych samochodów warto zastanowić się przy okazji montażu alarmy nad zamontowaniem dodatkowo ukrytego nadajnika GPS. Gdy kradzież się przydarzy będziemy mogli przy jego pomocy poznać lokalizację auta z dużą dokładnością.

Dostępnych jest również coraz więcej alarmów z opcją powiadomienia o zdarzeniu na telefon komórkowy. Posiadając taki alarm wraz z modułem GPS możemy zainteresować się ofertą niektórych agencji ochrony. Proponują one ochronę samochodu w określonym obrębie terenu. Najbliżej znajdujący się patrol otrzymuje zgłoszenie o mającym miejsce zdarzeniu i korzystając z namiarów z GPS jest w stanie szybko zareagować

Samodzielny montaż prostej instalacji alarmowej nie jest bardzo trudnym zadaniem, jednak odrobina wiedzy z zakresu elektryki i elektroniki na pewno się przyda.

Proste zestawy instalacji alarmowych dostępne są za całkiem niewielkie kwoty, zastanowić się jedynie należy czy są one faktycznie coś warte, czy tylko chcemy uspokoić swoje sumienie.

Ja wiadomo nie ma auta, którego nie dało by się ukraść. Jeżeli złodziej się uprze to raczej nie będziemy w stanie go przed tym powstrzymać.

Osobiście za najlepsze zabezpieczenie samochodu uważam sprytnie ukryte odcięcie zapłonu lub zasilania pompy paliwowej. Połączenie nietypowego zabezpieczenia mechanicznego z elektronicznym daje najlepsze rezultaty.

Oprócz posiadania zabezpieczenia w postaci jakiegoś systemu największą pewność daje ubezpieczenie auta od kradzieży, podpisując polisę Auto-casco.

Gdzie szukacie porad w sprawie samochodu? Skąd czerpiecie informacje?

Marcin Filek

Marcin Filek – miłośnik motoryzacji, od lat zawodowo z nią związany. Analityk rynku części zamiennych jednej z wiodących marek. Fotograf i mechanik rajdowy. Pasjonat spędzający w garażu każdą wolną chwilę. Prywatnie tata ośmiomiesięcznej Julki.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Moja przygoda z motoryzacją rozpoczęła się jeszcze w szkole podstawowej. Chyba – jak większość chłopców – zawsze uwielbiałem samochody. Niedaleko miejsca, w którym mieszkałem przynajmniej dwa razy do roku przebiegała trasa rajdu samochodowego. Niezależnie od pogody zawsze byłem obecny w strefie serwisowej. Moje zainteresowanie samochodami nie ograniczało się jednak tylko do rozmów z kolegami czy kolekcjonowaniu prospektów samochodowych. W kolejnych latach namiętnie studiowałem literaturę branżową, jeździłem na rajdy samochodowe, uczestniczyłem w polskich premierach wielu nowych modeli, chciałem być zawsze w centrum motoryzacyjnych wydarzeń. Dość pomocne w pogłębianiu wiedzy technicznej były studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Szczęśliwie ta pasja zamieniła się w karierę zawodową, dzięki czemu praca, którą wykonuje sprawia mi dużo radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Trening psychologiczny w szkoleniu pracowników

Trening psychologiczny to metoda rozwoju kompetencji interpersonalnych. Jest użytecznym narzędziem dla tych, dla których jakość interakcji z ludźmi jest ważnym czynnikiem, wpływającym na efektywność wykonywanych zadań. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by swoje umiejętności kształtować w ten sposób także dla celów prywatnych.

Syrop z cebuli – przepis

Syrop z cebuli jest już od bardzo dawna uznawany za bardzo dobry lek, stosowany na suchy kaszel. Polecane jest stosowanie go szczególnie w okresie jesienno- zimowym, kiedy nasza odporność jest obniżona- jesteśmy bardziej podatni na rózne infekcje.

Zobacz też

Opłacalność inwestycji w lokatę terminową

Lokata terminowa to bardzo bezpieczna lokata kapitału. Obecnie jednak nie daje tak wysokich zysków jak alternatywne opcje chociażby konto oszczędnościowe. Jest jednak grupa osób nie lubiących ryzyka lub po prostu przywiązanych do tradycyjnych form oszczędzania.

3 kardigany, które Ci się przydadzą

Kardigan jest rozpinanym swetrem, który od wielu lat jest jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby. Najlepiej zaopatrzyć się w...

Obozy młodzieżowe dla wszystkich fanów piłki nożnej

Bierzesz sobie do serca prośby Twojego syna? A Twoje dziecko od dawna prosi o to, by mogło jechać na...

Może Cię zainteresuje: