Motoryzacja Ubezpieczenie szyb samochodowych - czy warto

Ubezpieczenie szyb samochodowych – czy warto

-

Jakiekolwiek pęknięcie, nawet najmniejsze może spowodować odebranie dowodu przez Policję przy najbliższej kontroli. Również nie uda nam się pozytywnie przejść przeglądu w stacji diagnostycznej. Taka szyba musi po prostu zostać wymieniona.

Jeżeli mamy wykupione ubezpieczenie Auto-Casco, to możemy z niego skorzystać. Niestety w takim przypadku tracimy zniżki za bezszkodowość.

Aby mieć w takich sytuacjach spokój, możemy pokusić się o wykupienie osobnego ubezpieczenia szyb samochodowych.

Ubezpieczenie taki kosztuje niewiele, czasami można znaleźć oferty za kwotę od 20zł za rok. Zakres ubezpieczenia obejmuje uszkodzenie szyb powstałe w skutek działania wcześniej wspomnianego kamyka, gradobicia, silnych wiatrów. Również w przypadku kradzieży z włamaniem do auta nie poniesiemy dodatkowych kosztów związanych z wymianą szyby.

Ogromnym plusem tego rodzaju ubezpieczenia jest fakt, że w przypadku skorzystania z niego nie tracimy zniżek w Auto-Casco.

Polisę taka warto wykupić zwłaszcza, gdy auto-casco nie mamy.

Decydując się na zawarcie umowy z ubezpieczycielem, dokładnie przeczytajmy, na jakich zasadach oferowana jest wymiana szyby i jakiego produktu możemy się spodziewać. Niektórzy ubezpieczyciele oferują wymianę szyby na oryginał, inny na tańszy zamiennik. Wszelkie informacje dotyczące sposobu rozwiązania problemu stłuczonej szyby są zawarte w warunkach umowy.

W przypadku starszych aut, do których mnóstwo używanych części zamiennych czy też nowych, niedrogich zamienników opłacalność takiego ubezpieczenia spada. Ale w przypadku aut nowych, często z podgrzewanymi przednimi szybami, koszt wymiany takiej szyby jest znaczny, a ubezpieczenie pozwoli nam nie martwić się o ewentualne koszty.

Z reguły ubezpieczyciel ma kilka zakładów, które wskazuje jako miejsca dokonania naprawy. Nie możemy wybrać sobie zakładu samemu, jeśli zakład nie jest na liście proponowanej przez ubezpieczyciela.

Przy okazji podpisywania umowy zwykłego ubezpieczenia, czy to OC, czy AC warto zapytać, czy przypadkiem nie mają w swojej ofercie również ubezpieczenia szyb. W większości przypadków zakup ubezpieczeń w pakiecie pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Z jakiego ubezpieczenia samochowego korzystacie? Jesteście z niego zadowoleni?

Marcin Filek

Marcin Filek – miłośnik motoryzacji, od lat zawodowo z nią związany. Analityk rynku części zamiennych jednej z wiodących marek. Fotograf i mechanik rajdowy. Pasjonat spędzający w garażu każdą wolną chwilę. Prywatnie tata ośmiomiesięcznej Julki.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Moja przygoda z motoryzacją rozpoczęła się jeszcze w szkole podstawowej. Chyba – jak większość chłopców – zawsze uwielbiałem samochody. Niedaleko miejsca, w którym mieszkałem przynajmniej dwa razy do roku przebiegała trasa rajdu samochodowego. Niezależnie od pogody zawsze byłem obecny w strefie serwisowej. Moje zainteresowanie samochodami nie ograniczało się jednak tylko do rozmów z kolegami czy kolekcjonowaniu prospektów samochodowych. W kolejnych latach namiętnie studiowałem literaturę branżową, jeździłem na rajdy samochodowe, uczestniczyłem w polskich premierach wielu nowych modeli, chciałem być zawsze w centrum motoryzacyjnych wydarzeń. Dość pomocne w pogłębianiu wiedzy technicznej były studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Szczęśliwie ta pasja zamieniła się w karierę zawodową, dzięki czemu praca, którą wykonuje sprawia mi dużo radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak przycinać drzewa owocowe?

Głównym powodem, dla którego należy przycinać drzewka owocowe są, jak w przypadku drzew ozdobnych. względy estetyczne, Zabieg ten ma również duży wpływ na procesy fizjologiczne tych roślin (np. prawidłowe kwitnienie oraz owocowanie).

Jak napisać wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej?

Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej zazwyczaj podyktowany jest szczególną sytuacją rodzinną, która zagraża dobru dziecka. W takiej sytuacji zasadnym jest pozbawienie praw obojga rodziców lub jednego z nich, aby nie można było wykorzystywać władzy rodzicielskiej przeciwko dziecku.

Zobacz też

Rybki akwariowe – choroby

Zapobieganie rozwojowi chorób wśród mieszkańców naszego akwarium polega przede wszystkim na utrzymywaniu odpowiednich warunków w zbiorniku, takich jak stałej temperatury, odpowiedniej filtracji wody, stałego ph. Musimy pamiętać o regularnym usuwaniu mułu, czyszczeniu akwarium, nie wolno przekarmiać rybek – lepiej dawać zbyt mało pokarmu niż zbyt dużo.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: