Paznokcie Jak zakładać klamry na wrastające paznokcie?

Jak zakładać klamry na wrastające paznokcie?

-

Klamrę korygującą w postaci wąskiego paska nakleja się na wał paznokciowy. Ścisłe połączenie klamry z paznokciem działa elastycznie, zapobiega wrastaniu paznokcia w skórę. Dodatkowo płaska struktura nie będzie powodować ucisku w obuwiu, jest niewidoczna, wodoodporna, można ją pokryć żelem lub lakierem. Zabieg jest o wiele skuteczniejszy, gdy klamra zostanie założona na bolące miejsce.

Klamrę korygującą zakłada się następująco:

 • Krok pierwszy

  Matujemy płytkę paznokcia białym blokiem polerskim.

 • Krok drugi

  Zaznaczamy ołówkiem środek paznokcia.

 • Krok trzeci

  Nakładamy na środek klamry kropelkę kleju, po czym staramy się możliwie jak najdokładniej nałożyć punkt kleju na klamrze na punkt zaznaczony na paznokciu.

 • Krok czwarty

  Aplikatorem przyciskamy klamrę na środku po bokach.

 • Krok piąty

  Szlifujemy klamrę, aby skorygować nacisk klamry na płytkę – szlifujemy do momentu, gdy pacjent nie będzie już czuł bólu przez nacisk klamry.

 • Krok szósty

  Nakładamy kroplę kleju na aplikator, po czym rozprowadzamy ją na powierzchni klamry i paznokcia.

 • Krok siódmy

  Gdy pacjent po paru dniach nadal będzie odczuwać ból, robi się korektę napięcia klamry i ponownie pokrywa klejem.

 • Krok ósmy

  U starszych osób klamry zakłada się do całkowitego wyleczenia, w niektórych przypadkach konieczne jest przyklejenie dwóch klamer naraz.

 • Mieliście kiedyś zakładaną taką klamrę? Czy rozwiązała problem? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sałatka śledziowa z burakami – przepis

Ta niezwykła różowa sałatka śledziowa może zaskakiwać pomysłem połączenia słodkich buraków ze słonym śledziem, zwłaszcza że to połączenie jest naprawdę pyszne.

Jak zmienić Otwarty Fundusz Emerytalny?

Z powodu niewiedzy, czy braku zorientowania czym jest otwarty fundusz emerytalny, jakie są jego założenia i co nam daje, w ostatni latach nieuczciwi akwizytorzy przenieśli czterysta tysięcy osób do gorszych towarzystw, niż te jakie posiadali. Zmiana OFE nie powinna być pokierowana ogólnym trendem, namową przyjaciółki, czy wyjątkowo przekonywującą osobą „doradcy”. A często tak właśnie bywa. Przyszły emeryt nie sprawdza informacji podawanych mu na spotkaniu przez doradcę, idzie w ciemno za jego słowami biorąc za dobra monetę wszystkie tabelki jakie nam podsuwa. Jak zmienić OFE?

Zobacz też

Nalewka malinowa – przepis

Nalewki to wódki o niskiej zawartości alkoholu, sporządzane na bazie surowych owoców, ich soku, cukru i spirytusu wymieszanego z wódką. Takim alkoholowym rarytasem jest właśnie nalewka z malin, zwana potocznie malinówką.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: