Porcelana praktycznie wtapia się w tipsa, ujednolicając z nim. Proszek porcelanowy można podzielić na miękki i twardy – różnią się one elastycznością. Komfortowe jest to, iż żel porcelanowy można łączyć z innymi żelami UV, zarówno kolorowymi, jak i przeznaczonymi do frenchu czy zdobień.

Paznokcie porcelanowe polecane są do łamliwych, kruchych paznokci, do odnowy i reparacji płytki paznokciowej. Gdy płytka jest nadłamana, sam żel UV może nie wystarczyć. Wtedy bardzo dobrze sprawdza się zastosowanie porcelany. Osoby, które chodzą na solarium, mogą mieć problemy z przebarwianiem się porcelany, a dzieje się tak z powodu silnego promieniowania UV. Porcelana na paznokciach trzyma się aż około 6 tygodni.

Przykładowe zastosowanie masy porcelanowej na naturalną płytkę paznokcia:

 • Krok pierwszy

  Nakładamy primer bezkwasowy.

 • Krok drugi

  Łączymy proszek porcelanowy z płynem porcelanowym (dla osób znających akryl – identyczna technika, na innych preparatach).

 • Krok trzeci

  Nanosimy masę na paznokieć i utwardzamy w lampie UV 3 minuty.

 • Krok czwarty

  Przemywamy paznokieć cleanerem.

 • Krok piąty

  Nakładamy dowolnie wybrany żel.

 • Krok szósty

  Utwardzamy w lampie UV.

 • Co myślicie o paznokciach porcelanowych? Próbowałyście kiedyś? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić paznokcie Hello Kitty?
Następny artykułJak zakładać klamry na wrastające paznokcie?

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here