Co więcej, kobiety jak i mężczyźni na równi korzystają z tego dobrodziejstwa. Wiąże się to również z faktem, iż manicure stał się jednym z wielu zabiegów pielęgnacyjnych jak dbanie o skórę czy włosy.

Do jego prawidłowego wykonania są potrzebne:
1.Pałeczki drewniane – służą do odsuwania skórek, nie niszcząc przy tym płytki paznokcia
2.Cążki – przydają się d o wycinania skórek (długości ostrza 5 milimetrów). Powinny być wykonane z dobrej jakości stali, najlepiej pokryte warstwa chromo-niklową.
3.Pilniki: szklany oraz papierowy – delikatne, nie powodują rozdwajania paznokci. Nie zadzierają płytki tak, jak robią to pilniki metalowe Ponadto wykańczają idealnie brzegi paznokcia.
4.Nożyczki do skórek -powinny być dobrej jakości, z cieniutkimi końcówkami.
5.Obcinacze – będą nam służyć do skracania paznokci.
6.Miseczka – będzie potrzebna do moczenia placów.
7.Ręczniki papierowe.
8.Zmywacz do paznokci (bez acetonu).
9.Płyn do zmiękczania skórek – powoduje, że skórki wokół płytki zmiękną i będzie je można wtedy łatwo odsunąć patyczkiem.
10.Płatki oraz patyczki kosmetyczne – oczyścisz nimi zabrudzoną lakierem skórę.
11.Woda utleniona – przyda się do dezynfekcji ewentualnych skaleczeń.
12.Kredka do paznokci – maluje się nią pod spodem końcówki paznokcia. Jej zadaniem jest rozjaśnienie płytki oraz nadanie paznokciom eleganckiego i naturalnego wyglądu. Idealne rozwiązanie dla kobiet o długich paznokciach, gdyż może zastąpić french manicure.
13.Oliwka – przyda się do smarowania skórek oraz paznokci.
14.Odżywki.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMetoda fiberglass – krok po kroku
Następny artykułPielęgnacja paznokci – domowe sposoby

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here