Paznokcie Pielęgnacja paznokci - domowe sposoby

Pielęgnacja paznokci – domowe sposoby

-

1. Odżywki

Stosuj je regularnie, gdyż zawierają cenne składniki odbudowujące i wzmacniające płytkę (ceramidy, krzem, wapń). Ponadto często są wzbogacone witaminami takimi jak A, E czy B5. mogą zawierać również olejek rycynowy czy wyciąg z kiełków pszenicy. Jeżeli chcemy osiągnąć oczekiwane rezultaty należy odzywkę stosować systematycznie przez miesiąc – nakładać zawsze dwie warstwy, trzy razy w tygodniu.

2. Moczenie w ciepłej oliwie

Podgrzewamy 50 ml oliwy (nie musi być z pierwszego tłoczenia) i dodajemy do niej witaminy A i E. W tak przygotowanym roztworze moczymy paznokcie przez kilkanaście minut. Czynność te wykonujemy raz w tygodniu.

3. Kremowanie paznokci

Krem, który używamy, aby nawilżyć ręce, wcierajmy również w paznokcie. Czynność te możemy powtarzać kilka razy dziennie, nakładając krem zarówno na skórki jak i na płytkę. Stosując odżywcze balsamy zabezpieczamy dłonie i paznokcie przed negatywnym czynnikami jak chlorowana woda czy detergenty.

4. Preparaty z witaminami i minerałami

Zawierają one żelazo, krzem, cynk miedz oraz witaminy, które są niezbędne dla odbudowania czy wzmocnienia osłabionej (złą dietą czy czynnikami środowiskowymi) płytki paznokcia. Kurację preparatami stosujemy nie mniej niż przez miesiąc (godne polecenia są suplementy jak Revalid, Skrzypovita).

5. Właściwa dieta

W zależności od stosowanej diety i tego co jemy uzależniona jest kondycja naszych paznokci oraz to czy są słabe czy mocne. Nasza dieta powinna być bogata w:

– produkty zawierające witaminę B (żółtka jaj, produkty zbożowe, drożdże, ryby, warzywa strączkowe)
– płatki owsiane (bogactwo cynku, krzemu, siarki i magnezu)
– sery (siarka, witaminy A i B 12)
– pomidory (witaminy A, C i cynk)
– orzechy (magnez, siarka, cynk)
– warzywa liściaste (A, B1, B2, C, E, żelazo)

Macie jakieś swoje domowe sposoby na pielęgnację paznokci? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dieta na poprawę pamięci

Często zdarza Ci się o czymś zapomnieć? Masz problem z przywołaniem wspomnień? Chcesz poprawić swoją koncentrację? Wystarczy, że wprowadzisz część z poniżej wymienionych produktów do swojego codziennego menu, a problemy z pamięcią nie będą już dłużej Cię dotyczyć.

Jaki kierunek studiów wybrać?

Podjęcie decyzji o wyborze kierunków studiów to jedna z najpoważniejszych życiowych decyzji. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że otaczający nas świat bardzo szybko się zmienia. I często okazuje się, że kierunek, który 5 lat temu był przedstawiany jako perspektywiczny, obecnie nie ma już takiej wartości.

Zobacz też

Bułeczki orkiszowe – przepis

Mąka orkiszowa jest wyjątkowo zdrowa. Wypieki na jej bazie można śmiało polecić dbającym o dobrą dietę. Jeśli lubisz bułeczki, spróbuj zrobić orkiszowe.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: