Przy metodzie fiberglass wykorzystuje się naturalne środki jak jedwab oraz len, które nakładane są na paznokcie i stanowią podstawę pod budowę sztucznego paznokcia. Zabieg ten jest wręcz idealny do regeneracji złamanych lub pękniętych paznokci. Służyć więc może zarówno do pielęgnacji płytki jak i jej przedłużenia. Co więcej, otrzymane w ten sposób paznokcie są bardzo cienkie i wyglądają naturalnie, a przy tym są mocne i odporne na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Stanowią więc alternatywę dla tradycyjnych tipsów akrylowych czy żelowych. Jest to metoda ciesząca się wielki uznaniem głównie w Holandii, Irlandii i Szwecji czyli w krajach ceniących wpływ natury na zdrowie człowieka.

Etapy zabiegu:
1.Płytkę paznokcia piłujemy, nadając jej wymarzony kształt (najlepszy byłby migdał lub owal).
2.Nakładamy preparat zmiękczający skórki i potem, po kilu minutach, spychamy z płytki skórki patyczkiem.
3.Paznokieć musi być matowy, więc polerujemy go specjalnym blokiem.
4.Nakładamy na płytkę substancję powstała ze zmieszania odpowiedniego żelu z płynem, która będzie bazą pod paznokieć.
5.Odcinamy kawałek specjalnego, przylepnego jedwabiu, który przyklejamy do umiejscowionego wcześniej już żelu na naszym paznokciu.
6.Jedwab musi przylegać do płytki, więc warto go starannie docisnąć. Ważne aby kawałek nie zakrywał całej płytki, ale aby wolne miejsce było zostawione z brzegów płytki.
7.Ponieważ odżywcze składnik jedwabiu muszą naprawdę dokładnie wniknąć w płytkę, dla pewności, owija się palec wraz paznokciem, jeszcze specjalną.
8.Potem aplikujemy warstwę kleju aby żel z którego formuje się paznokieć, miał do czego się przylepić.
9.Gdy tips wyschnie można do opiłować i wyrównać za pomocą bloku.
10.Potem wcieramy w niego oliwkę i nabłyszczamy szybkimi ruchami polerki.
11.Na koniec lakierujemy i ewentualnie ozdabiamy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDomowa pielęgnacja stóp
Następny artykułWybór akcesoriów do manicure

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here