Mikrodermabrazja to zabieg przeprowadzany przez dermatologa bądź w gabinecie kosmetycznym i stanowi usuwanie naskórka, warstwa po warstwie, w celu oczyszczenia cery, jej zregenerowania, usunięcia blizn, zmarszczek bądź nadaniu skórze elastyczności. Zabieg uchodzi za bezpieczny, dzięki odpowiedniej specjalistycznej aparaturze naskórek ściągany jest warstwa po warstwie bez uszkodzenia skóry, stopniowo, ale w sposób szybki i nie pozostawiający śladów po jego wykonaniu.

Ilość warstw złuszczonego naskórka zależy od cery i jest ustalana indywidualnie. Zależy od rodzaju problemu osoby poddającej się zabiegowi. Zabieg dociera do zdrowej warstwy, której komórki zastąpią stare, złuszczone. Istnieją trzy sposoby wykonywania mikrodermabrazji.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej usuwa warstwy naskórka przy użyciu głowic pokrytych warstwą diamentową. Urządzenie posiada specjalną pompę, która wchłania usunięte martwe komórki. Zabieg trwa między 20 a 30 minut i jest bezbolesny. Polega na pionowych bądź poziomych ruchach urządzenia i dokładnym ściąganiu warstw naskórka. Zabieg ten ma intensywnie regenerować skórę, efekty zaś mają być widoczne już nawet po dwóch zabiegach. Celem jest też podniesienie ilości produkowanego kolagenu przez komórki. Po wykonaniu zabiegu skóra ma być bardziej podatna na działanie kosmetyków odmładzających.

Mikrodermabrazja korundowa lub inaczej proszkowa, przynosi podobne efekty, ale aparatura do wykonania zabiegu działa zupełnie inaczej. Pod wpływem wysokiego ciśnienia zostaje uwolniony proszek kryształowy (tlenek glinu), którego wir oddziałuje na skórę, usuwając zrogowaciały naskórek. Dzięki specjalnej pompie proszek wraz z obumarłymi komórkami jest wsysany do wnętrza aparatury. Zabieg ten, podobnie, jest bezbolesny, nie pozostawia śladów na skórze, co najwyżej delikatne zaczerwienienie.

Mikrodermabrazja tlenowa z kolei usuwa naskórek poprzez działanie tlenu i soli fizjologicznej. Ma dotleniać skórę i w ten sposób przyspieszać jej regenerację oraz proces odmładzania.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, na jaki można się zdecydować niezależnie od rodzaju skóry czy wieku i można mu poddać dowolną część ciała. Aby zaobserwować efekty najlepiej wykonywać zabieg regularnie, po ustaleniu częstotliwości z kosmetologiem, który udzieli nam rady odnośnie naszego rodzaju skóry.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here