Skóra twarzy w tym czasie najbardziej dokucza nam w strefie T, czyli święcące nos, broda i czoło. Dodatkową „atrakcje” stanowią czarne, nieestetyczne zaskórniki oraz pojawiające się co jakiś czas pryszcze.

Kilka zasad prawidłowego doboru kosmetyków do twarzy z problemami:

1. Używaj do mycia twarzy specjalnych żeli, przeznaczonych do cery trądzikowej (zawierają wyciąg z mentolu, grejpfruta).
2. Używaj toników, najlepiej tej samej marki co żel. Nie powinien zawierać spirytusu, ponieważ za bardzo wysusza skórę, która reaguje wtedy podwojoną pracą gruczołów łojowych. Tonik, prócz oczyszczania twarzy, przywraca skórze odpowiedni poziom pH.
3. Stosuj kremy, najlepiej matujące, które likwidują świecenie się skóry.
4. Stosuj raz w tygodniu maseczki o działaniu oczyszczającym (peel off lub z dodatkiem glinki) oraz peelingi drobnoziarniste zwężające pory.
5. Warto korzystać z zabiegów w salonie kosmetycznym. Należą do nich peelingi kawitacyjne, które idealnie wygładzają niedoskonałości cery, nadając jej strukturze jednolitość. Innym zabiegiem są peelingi wykorzystujące kasy owocowe.
6. Jeśli pojawią się wypryski nie wyciskaj ich, gdyż możesz tylko rozprzestrzenić infekcję na całą twarz. Lepiej na to miejsce nałożyć żel punktowy, wzbogacony cynkiem, który załagodzi zaczerwienienie i wysuszy pryszcza.

Zasady właściwej pielęgnacji nastoletniej cery to łagodność połączona z systematycznością:

1. Rano tonizować twarz odpowiednim tonikiem.
2. Następnie nakładać krem matujący.
3. Wieczorem myć twarz żelem, aby oczyścić z brudu całego dnia.
4. Na noc nałożyć krem nawilżający, który będzie oddziaływał na twarz przez całą noc.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFryzury wieczorowe
Następny artykułFryzury z krótką grzywką

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here