Podróże Co oznaczają gwiazdki hotelowe?

Co oznaczają gwiazdki hotelowe?

-

Oznaczenia występują przy obiektach na całym świecie i mają pomóc klientom w wyborze hotelu. Jednakże żadna organizacja konsumencka nie podjęła się dotychczas ujednolicenia norm hotelowych i sprecyzowania jakie standardy odpowiadają ilości gwiazdek.

Każde państwo indywidualnie ustala normy i określa odpowiadającą im liczbę gwiazdek. Dlatego też wybierając miejsce noclegu zagranicą, pamiętajmy, że polskie standardy mogą nie mieć przełożenia na zagraniczne. W takiej sytuacji pozostaje indywidualne zestawienie oferowanych usług i wyposażenia z naszymi oczekiwaniami i potrzebami.

Jeśli poszukujemy noclegu przez biuro podróży upewnijmy się, czy oznaczenia umieszczone przy hotelach są oryginalne, czy też wprowadzone przez biuro. Wiele biur, aby ułatwić podjęcie decyzji swoim klientom decyduje się na przybliżenie standardów poprzez przyrównanie ich do polskich.

W Polsce standaryzacją baz noclegowych zajmuje się Urząd Marszałkowski, który ocenia m.in:

Zewnętrze elementy wyposażenia (oświetlenie, wejście, dojazd)
Usługi oferowane przez hotel (budzenie, serwowanie śniadań, salonik z TV, restaurację, bar, obsługę bagażową)
Kwalifikacje personelu (znajomość języków obcych, wykształcenie specjalistyczne, jednolity ubiór)
Wewnętrzne elementy wyposażenia (wyposażenie pokojów, recepcji, sanitariatów)

W Polsce hotele i pensjonaty o najwyższym standardzie liczą 5 gwiazdek. Hotel o takim odznaczeniu musi być wyposażony w strzeżony parking, windę powyżej pierwszej kondygnacji, klimatyzację, bezpłatny Internet. Goście mogą mieć możliwość złożenia depozytu, wysłania komuś kwiatów, przeglądu codziennej prasy.

Od hotelu trzygwiazdkowego turysta może oczekiwać dostępu do internetu, dobrze wyposażonego pokoju, czy też dostępu do internetu. Rzadkością bywa już jednak całodobowa restauracja, czy bar szybkiej obsługi. Bardzo często usługę tę zastępują automaty

Inaczej wygląda standaryzacja w innych krajach. We Francji obowiązywała dotychczas klasyfikacja od 0 do 4 gwiazdek. Dopiero w zeszłym roku skala została ujednolicona z europejskimi normami i obecnie najwięcej, bo 7 gwiazdek, posiada dubajski hotel w kształcie żaglowca.

W ilu gwiazdkowych hotelach najczęściej nocujecie? Czy Wasze doświadczenia potwierdzają, że gwiazdki odpowiadają jakości hotelu?

Poprzedni artykułJak fotografować kwiaty?
Następny artykułJak nosić zegarek męski?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ciepła czapka na chłodne dni a korzyści dla zdrowia

Czas jesienno-zimowy w Polsce cechuje się dużą zmiennością pogody....

Zysk z inwestycji alternatywnych

Inwestycje alternatywne cieszą się szczególnym zainteresowaniem, gdy rynki instrumentów finansowych notują ujemne stopy zwrotu. W takiej sytuacji zaniepokojeni inwestorzy poszukują jakiejś spokojnej przystani, która pozwoli im przeczekać niekorzystna koniunkturę. Niektórzy z nich zaczynają wtedy nadmiernie zwiększać odsetek inwestycji alternatywnych w swym portfolio, co może prowadzić do poważnych strat. Przekonali się o tym inwestorzy lokujący swe fundusze w złocie, ponieważ ten kruszec we wrześniu ubiegłego roku stracił ponad 20% swej wartości mimo, że nic nie zapowiadało takiego nagłego wahnięcia. Dlatego warto się wyzbyć złudnego przekonania, że rynek inwestycji alternatywnych zapewnia gwarancję zysków. Wprawieni inwestorzy działający na przykład na rynku złota dobrze wiedzą, że ceny tego kruszcu mogą niekiedy zachowywać się bardzo nieobliczalnie. Podobne sytuacje mają miejsce na rynku wina. Przykładowo w ubiegłym roku butelka jednego z najlepszych trunków (Château Lafite Rothschild) straciła 17% swej wartości.

Zobacz też

Choroba Raynauda – przyczyny, objawy, opis

Nieodłącznym objawem choroby Raynauda jest objaw nazywany także fenomenem Raynauda. Dotyczy on palców, czyli dystalnych części rąk i stóp. Osoby, u których występuje ten symptom, obserwują u siebie nagłe zblednięcie palców. Czasami da się zaobserwować związek pomiędzy zblednięciem palców a wyjściem na zimno. Silne emocje także mogą być czynnikiem wywołującym ten fenomen.

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: