Maroko

Maroko to popularny cel turystycznych wyjazdów. Północno-zachodnia część Afryki zachwyca orientalnym klimatem, błękitnymi falami Oceanu Atlantyckiego oraz pustynnymi terenami Sahary – wakacje w Maroku to dla wielu spełnienie marzeń. Przed wyjazdem warto zapoznać się nie tylko z cenami biletów i wymaganymi dokumentami, lecz także ze zwyczajami Marokańczyków.

Do miast takich jak Casablanca, Agadir i Marrakesz można dostać się m.in. z lotniska w Warszawie, Katowicach, Gdańska. Lot z Polski do Maroka trwa średnio 5 godzin.

Tanie loty do Maroka 

Tanie loty do Maroka oferują liczne linie lotnicze, m.in. LOT, Ryanair, Wizz Air. Podróż samolotem to najszybszy i najbardziej komfortowy sposób dotarcia do północno-zachodniej Afryki. Państwo położone nad Oceanem Atlantyckim i częściowo nad Morzem Śródziemnym to popularny kierunek podróży turystów z całego świata. Planując urlop w jednym z marokańskich miast, warto zapoznać się z cenami biletów już kilka miesięcy przed planowanym wylotem. Bardzo często można je dostać w bardzo atrakcyjnej cenie – wystarczy odpowiednio wcześnie zarezerwować lot. Przed podróżą należy również upewnić się, czy nie ma dodatkowych opłat za bagaż. 

Natomiast jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem zorganizowanej wycieczki do Maroka to warto odwiedzić stronę biura podróży: https://carter.eu/kierunki/afryka-polnocna-bliski-wschod/maroko.

Wymagane dokumenty

Jeśli pobyt w Maroku ma charakter turystyczny i ma trwać nie dłużej niż 90 dni, wówczas osoby podróżujące z Polski nie mają obowiązku wyrabiania wizy. Muszą jednak mieć paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy od momentu wyjazdu do Maroka. Podróżujący mogą dodatkowo zostać poproszeni o udokumentowanie tego, że mają wystarczające środki finansowe na pobyt w kraju. 

Pogoda w Maroku 

Maroko znajduje się w dwóch strefach klimatycznych. W południowo-wschodniej części kraju panuje klimat pustynny, z kolei na wybrzeżu – podzwrotnikowy. Lato na terenie całego Maroka jest gorące i suche. W lipcu i sierpniu temperatury powietrza mogą sięgać nawet 40℃. Osoby, które nie przepadają za upałami, mogą zaplanować podróż wiosną albo jesienią. Wówczas temperatury są niższe i utrzymują się między 25 a 28℃.

Zwyczaje Marokańczyków 

Przed wyjazdem do Maroka warto również bliżej zapoznać się ze zwyczajami jego rodowitych mieszkańców. Marokańczycy to w ponad 80% wyznawcy islamu, dlatego daleko od ośrodków turystycznych i na południu kraju kobiety nie powinny nosić bluzek z odkrytymi ramionami ani krótkich spodenek lub spódniczek. Osoby wyznania niemuzułmańskiego nie mogą wejść do meczetów (wyjątek stanowi meczet Hassana II w miejscowości Casablanca). Zwiedzając Maroko, trzeba też uważać z robieniem zdjęć, gdyż za fotografowanie ludzi bez ich zgody można mieć wiele nieprzyjemności, a nawet otrzymać mandat. 

Jeśli chodzi o zwyczaje Marokańczyków, warto również wspomnieć o tym, że uwielbiają się oni targować. Odwiedzając lokalne targi i stragany, należy pamiętać, że ceny towarów mogą być znacznie zawyżone, dlatego negocjacje dotyczące zapłaty za konkretną rzecz są wręcz wskazane. Trzeba jednak pamiętać, że po ustaleniu konkretnej ceny nie powinno się już rezygnować z zakupu – jest to bowiem bardzo negatywnie odbierane.

Źródło: https://carter.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here