Łazienki Królewskie to także szereg obiektów, które można zwiedzać. Pałac na Wyspie z XVII wieku był letnią rezydencją ostatniego króla Polski. Znajduje się tam Królewska Kolekcja Obrazów. Z reprezentacyjnych pomieszczeń warto zobaczyć Salę Balową, Rotundę czy Salę Salomona. Pałac na Wyspie można zwiedzać we wtorki, środy i niedziele (od 9-16).

Warto zobaczyć Biały Domek z XVIII wieku, budynek Podchorążówki z XVIII wieku, Teatr Stanisławowski z XVIII wieku częściowo oryginalnym wyposażeniem, Starą Pomarańczarnię (z kolekcją odlewów gipsowych arcydzieł rzeźby starożytnej), Pałac Myślewicki, Belweder, dawną oberżę, dawny Pawilon Szpitala Ujazdowskiego, herbaciarnię, Nową Kordegardę, obserwatorium astronomiczne UW, Zamek Ujazdowski oraz amfiteatr.

W Łazienkach Królewskich znajduje się także wiele ciekawych pawilonów. Są to: dom Narutowicza, Ermitaż, Koszary Inwalidów, Nowa Pomarańczarnia, Stajnia Kubickiego i Wozownia, Stara Kordegarda, Świątynia Egipska, Świątynia Sybilli oraz Wodozbiór. Od świtu do zmierzchu można podziwiać amfiteatr, świątynię Sybilli, świątynię Egipską, Wodozbiór czy rzeźby stojące w ogrodach.

Osoby zainteresowane zwiedzeniem Starej Pomarańczarni, Teatra Stanisławowskiego, zobaczeniem Królewskiej Kolekcja Rzeźby i Galeria Rzeźby Polskiej powinny wybrać się do Łazienek od wtorku do niedzieli: (godz. 9-16). W takich samych terminach można zwiedzać Pałac Myślewicki, Podchorążówkę, Galerię Współczesną oraz salę im. I.J. Paderewskiego. Dla turystów indywidualnych wstęp do wszystkich zabytków jest wolny w każdy czwartek.

Uwaga!

Przy Łazienkach Królewskich funkcjonuje Ośrodek Edukacji Muzealnej. Organizowane są zajęcia edukacyjne dla szkół, warsztaty, koncerty, przeglądy czy salony poezji. Przygotowano także specjalną ofertą dla seniorów i opracowano specjalny przewodnik po Łazienkach dla dzieci.

Czy macie w Warszawie swoje ulubione miejsce? Dajcie znać jakie!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo warto zobaczyć w Polsce? – Muzeum Powstania Warszawskiego
Następny artykułCo warto zobaczyć w Polsce? – Centrum Nauki Kopernik

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here