Największymi jeziorami są: Śniardwy (największe jezioro w Polsce) oraz Mamry. Jednak te wodne walory nie są jedynymi atrakcjami tego szlaku. Rejon ten obfituje w wiele innych atrakcji.

Na pojezierzu znajdują się dwa ogromne kompleksy leśne. Są to Puszcza Augustowska oraz Puszcza Piska – są to bardzo ciekawe miejsce na spacery oraz wyprawy rowerowe.

Przy szlaku znajdują się obiekty przypominające o rozciągającym się na tym terenie państwie krzyżackim. Dawne twierdze krzyżackie znajdują się, m. in. w Węgorzewie, Rynie, Giżycku.

W Krainie Wielkich Jezior Mazurskich można wybrać się do Miasteczka Westernowego Mrongoville w Mrągowie. To miejsce, gdzie można podziwiać pokazy rodem z Dzikiego Zachodu, oglądać pokazy jazdy dżygitowej i tresury koni, przejechać się bryczką czy odwiedzić wioskę indiańską. Na terenie miasteczka znajduje się strzelnica, kino, cmentarz, ratusz, bank czy zabytkowa lokomotywa.

Z ciekawych muzeów warto wybrać się do Muzeum Budownictwa Lądowego w Olsztynku, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Parku Etnograficznego w Węgorzewie, Muzeum Reformacji w Mikołajkach czy Obserwatorium Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Mikołajkach.

Można zobaczyć miejsca powstałe podczas II wojny światowej. Należą do nich: bunkier Himmlera niedaleko Pozezdrza, bunkry w Ogonkach, kwaterę wojenną Himmlera „Czarny Szaniec” w Pozezdrzu, tajemniczy kanał Mazurski, kwaterę w Mamerkach, kwaterę Hitlera „Wilczy Szaniec” w Gierłoży oraz inne bunkry znajdujące się w Ogonkach.

Uwaga!

Z ciekawych miast i miejscowości warto uwzględnić w swoich turystycznych planach: Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Ornetę, Gietrzwałd, Ełk, Rajgród, Stoczek Warmiński, Olecko, Dobre Miasto, Gołdap, Stare Jabłonki, Mrągowo, Ruciane – Nida Reszel, Święta Lipkę, Szczytno czy słynne Klewki.

Czy byliście kiedyś na Mazurach? Co spodobało Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak obliczyć wynagrodzenie dla rodziny zastępczej?
Następny artykułPracownik za granicą a obowiązki pracodawcy

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here