Istnieje możliwość skorzystania ze specjalnych programów zwiedzania browaru w Tychach. Ekowycieczka to zaprezentowanie procesu produkcyjnego piwa, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań sprzyjających ekologii czy ochronie środowiska. Oferta ta jest przeznaczona dla studentów. „Tyskie Piwogwarzenie” to propozycja dla osób, które chcą zwiedzić to miejsce z przewodnikiem posługującym się gwarą śląską. Dwa razy w tym roku organizowano akcje „Tyskie nocą”. W ramach tych projektów można było obejrzeć spektakl czy wziąć udział w „Nocy żywiołów”.

Tyskie Browarium i Tyskie Browary Książęce można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00–20.00. Czas trwania wycieczki wynosi ok. 2,5 godziny. Z oferty tyskiego muzeum mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie. Jeśli zdecydujemy się na wizytę w tym miejscu, należy dokonać wcześniejszej rezerwacji. Każdej grupie towarzyszy przewodnik. Wycieczki prowadzone są w języku: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, czeskim i rosyjskim oraz w gwarze śląskiej. Zwiedzający mogą wziąć udział w degustacji piwa. Jest to jeden z punktów zwiedzania tego browaru. W Tyskim Browarium znajduje się sklep z pamiątkami. Jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne lub mające problemy z poruszaniem się, to mogą one zwiedzić tylko Tyskie Browarium. Jest ono wyposażone w specjalistyczną windę.

Uwaga!

W listopadzie i grudniu tego roku tyskie muzeum zaprasza do Browarowgo Klubu Filmowego. Impreza ta jest połączeniem zwiedzanie tej placówki z przeglądem filmów z piwem w kadrze. Propozycja ta jest przeznaczona (jak wszystkie inne propozycje) tylko dla osób pełnoletnich.

Czy byliście kiedyś w Tyskim Muzeum Piwowarstwa? Co spodobało Wam się najbardziej?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo warto zobaczyć w Polsce? – Śląskie Wesołe Miasteczko
Następny artykułUkryte koszty kart kredytowych

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here