Warto zobaczyć Ratusz Staromiejski (z ekspozycję muzealną i tawerną), Zamek Książąt Pomorskich, Szczecińska Wenecję, Basztę Panieńską, Bramę Królewską, Bramę Portową, Czerwony Ratusz, domki profesorskie, koszary Bramy Ślimaczej, fontannę Orła Białego, wieża Bismarcka, wieża Quistorpa, dworzec Szczecin-Niebuszewo.

Jeśli chodzi o obiekty sakralne, to jest ich bardzo dużo w Szczecinie. Do najciekawszych i wartych obejrzenia należą: bazylika archikatedralna św. Jakuba, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie-Dąbiu, kościół św. Jana Chrzciciela, kościół św. Jana Ewangelisty, kościół św. Piotra i Pawła, kościół św. Trójcy na Łasztowni czy kościół św. Wojciecha. Warto wspomnieć o pałacach: Jońskim, pod Globusem i pod Głowami.

Trudno sobie wyobrazić pobyt w Szczecinie bez zobaczenia Wałów Chrobrego – jest to taras widokowy, który ma długość 500 metrów i ciągnie się wzdłuż Odry.

„Podziemne trasy Szczecina” – jest to rekonstrukcja schronu przeciwlotniczego z II Wojny Światowej oraz przeciwatomowego z okresu Zimnej Wojny. Znajduje się on na głębokości ok. 5 pięter w skarpie opasanej Murem Oporowym. Ściany i sufit zostały wykonane z żelbetonu, który ma grubość około 3 metrów. Dla zwiedzających przygotowano dwie trasy: „II Wojna Światowa” (czas przejścia: około godziny) oraz „Zimna Wojna” (czas przejścia około godziny)

Ogród Różany – to ogród o powierzchni 2 hektarów, który powstał w 1928 roku. Obecnie przywrócono temu miejscu świetność. Można tu podziwiać 107 gatunków kwiatów i ponad 9 tysięcy okazów roślin.

W Szczecinie udostępniono zwiedzającym piwnice Starki, czyli wódki produkowanej tylko w tym mieście. Zwiedzanie starej fabryki, połączone jest z degustacją różnych rodzajów tych wódek.

Kino Pionier, które zostało utworzone pod nazwą Helios jest najstarszym tego rodzaju obiektem na świecie. Seanse filmowe odbywają się tam od 1909 roku. Charakteryzuje się ono niezwykłym klimatem, którego nie zakłócił remont czy nowoczesny sprzęt. W tzw. Kiniarni można obejrzeć film, siedząc przy stoliku i popijając kawę.

Uwaga!

Decydując się na wyjazd do tego miasta warto zakupić Szczecińską Kartę Turystyczną. Dzięki niej uzyskamy rabaty i zniżki do muzeów, galerii, kawiarni itp.

Czy byliście kiedyś w tej części Polski? Jak Wam się podobało? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo warto zobaczyć w Bydgoszczy?
Następny artykułPoradnik przed wyjazdem do pracy za granicą

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here