Należy się zastanowić, czy w trakcie naszego pobytu zwierzę będzie długo przebywało samo w pokoju, czy domku letniskowym. Jeśli tak, to lepszym wyjściem jest znalezienie mu hotelu dla zwierząt na czas trwania wakacyjnego wyjazdu.

Znalezienie hoteli, ośrodków czy gospodarstw agroturystycznych, które zgadzają się na pobyt z psem jest dużo. Informacji na ten temat można szukać na specjalistycznych stronach internetowych. Trzeba się liczyć z tym, że będzie się to wiązało się z kosztem (od 2,50 zł – 10 zł za dzień pobytu). Oczywiście, nie oznacza to, że nie ma miejsc, gdzie nie zapłacimy za psa. Na szczęście takie też się często zdarzają. Dobrym zwyczajem jest wcześniejsze poinformowanie właścicieli, że przyjedziemy z psem. Jest to okazja, aby ustalić szczegóły naszego pobytu, aby potem nie było nieprzyjemnej atmosfery. Powinniśmy mieć ze sobą aktualną kartę szczepień, smycz i kaganiec. Należy liczyć się z tym, że zostaniemy poproszeni, aby na otwartym terenie nasz pupil biegał w kagańcu, był trzymany na smyczy lub przebywał na wydzielonym placu. PAMIĘTAJ, ŻE JAKO WŁAŚCICIEL PSA PONOSISZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WSZYSTKIE SZKODY I STRATY POCZYNIONE PRZEZ TWOJEGO PUPILA.

Będąc nad morzem nie sposób nie wybrać się na plażę. Najlepiej unikać typowo wypoczynkowych miejscowości, niezwykle popularnych pośród turystów (Sopot, Międzyzdroje czy Łeba). Lepiej wybrać rzadziej odwiedzane miejsca. Odwiedzanie plaż strzeżonych nie jest dobrym pomysłem. Pamiętaj o tym, aby sprzątać po swoim psie, zabraniu miski z wodą i zapewnieniu pupilowi zacenionego miejsca. Poza tym powinien on posiadać chip lub adresówkę (napisz na niej swój adres i numer telefonu). Nie zapomnij zabrać aktualnej książeczki szczepień. Spacerując po plaży, trzymaj psa na lince treningowej.

Problemem może się okazać zwiedzanie wielu atrakcji turystycznych. Bardzo często do wielu z nich nie można wejść z czworonogiem.

Uwaga!

Oto lista plaży przyjaznych psom: Świnoujście, Rowy, pomiędzy Jastarnią a Juratą, Sarbinowo, Gąski (okolica Ustronia), Białogóra, Unieście, Rewal, Wisełka, Kołczewo, Pogożelica, Łukęcin, Osłonino, Dąbkowice czy Sasino.

Zabieracie ze sobą zwierzęta na wakacje? Gdzie już byliście ze swoim czworonogiem? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGdzie na narty w Polsce?
Następny artykułW góry z psem – jak zorganizować wyjazd?

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here