Podróże Jak spędzić wakacje z małym dzieckiem?

Jak spędzić wakacje z małym dzieckiem?

-

Wakacje z dzieckiem powinny być dobrze zaplanowane tak, aby zapewnić dzieciom komfortowe warunki zarówno podróży, jak i wypoczynku. Planując trasę pamiętajmy o odpowiedniej ilości przystanków. Dzieci mają mniej cierpliwości i potrzebują chwil rozrywki, aby spokojnie odbyć podróż do miejsca zakwaterowania. Im dłuższą planujemy trasę tym więcej powinniśmy robić przystanków.

Morze
Nieocenione są zalety wypoczynku nad morzem. Szczególnie zalecane są one dzieciom, które mają specyficzne schorzenia górnych dróg oddechowych. Wczasy nad Bałtykiem zalecane są także alergikom i astmatykom oraz dzieciom z obniżoną odpornością. Zarówno kąpiele w morzu, jak i uzdrowiskowe powietrze przesycone jodem mają właściwości lecznicze a także hartują organizm. Będąc nad morzem zapewniamy dziecku efektywne inhalacje z jodu, bromu, wapnia i magnezu. Pamiętajmy o kremie z filtrem, chustce osłaniającej głowę oraz przeciwdeszczowym płaszczyku w razie niepogody.

Góry
Zjawiskowe polskie góry stanowią niezwykłą atrakcję zwłaszcza dla dzieci, które na co dzień mieszkają w mieście. Wyjeżdżając całą rodziną, zapewnimy wszystkim niezapomniane przeżycia. Piesze wycieczki górskie powinniśmy planować tak, aby wytyczoną trasę mogły pokonać także dzieci. Nie wybierajmy się, zatem na Giewont z trzyletnim szkrabem, ponieważ jest to zbyt długa i zbyt trudna trasa. Zadbajmy o to, aby dziecko miało wygodne obuwie z usztywnieniem kostki i dobrą wentylacją. Konieczna jest także ochrona głowy przed słońcem i częste uzupełnianie płynów. Poza pieszymi wycieczkami warto zabrać dzieci na przejażdżkę dorożką, kolejką górską lub wyciągiem krzesełkowym.

Jeziora i lasy
Niemal wszystkie dzieci lubią wodę, właśnie dlatego wyjazdy nad jezioro są wspaniałym pomysłem. Pływanie w kole ratunkowym, budowanie zamków z piasku, kopanie wodnego tunelu to ulubione zajęcia małych podróżników. Wypoczynek nad jeziorem zapewni dziecku wiele atrakcji, należy jednak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w wodzie oraz chronić jego skórę przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Lasy, zwłaszcza sosnowe stanowią doskonały mikroklimat dla alergików i astmatyków. Ponadto spacery w lesie to doskonała okazja do poznania drzew, krzewów i owoców leśnych.

Agroturystyka
Wczasy na wsi stanowią niebywałą atrakcję dla dzieci z miasta. Spędzając czas na świeżym powietrzu mają niepowtarzalną okazję do poznania zwierząt hodowlanych i przyjrzenia się z bliska pracy ludzi na wsi. Żadne dziecko nie będzie się nudziło zwłaszcza, jeśli gospodarz pozwoli pobawić się z kotkiem, pokaże kury i kaczki, a nawet pozwoli przejechać się na kucyku. Spędzając czas na wsi należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci.

Jakie miejsce jest odpowiednie na wakacje z dzieckiem? Dlaczego?

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne jest to umowa, którą zawiera turysta z zakładem ubezpieczeń. W przypadku gdy podczas wyjazdu turyście przydarzy się wypadek, to zakład ubezpieczeń ma obowiązek opłacić koszty jego leczenia na miejscu lub zwrócić turyście koszty leczenia oraz wypłacić odszkodowanie.

Jak poprawiać błędy w towarzystwie? Jak uniknąć błędów?

Czy powinno się zareagować, gdy jesteśmy świadkami czyjegoś błędu? Czy powinniśmy zareagować, gdy ktoś zachowuje się niewłaściwie? Co na ten temat mówi etykieta?

Zobacz też

Ogrody dendrologiczne w Polsce

Ogród dendrologiczny (lub arboretum) jest rodzajem ogrodu botanicznego, w którym można podziwiać drzewa oraz krzewy. Zwiedzający oprócz oglądania ciekawych gatunków roślin, mogą skorzystać z innych, dodatkowych atrakcji. Należą do nich m.in. ścieżki zdrowia, szlaki dydaktyczne czy place zabaw.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: