Powinniśmy wiedzieć, że w przypadku korzystania z usług regularnych linii lotniczych, do wyboru mamy trzy klasy przelotu. Pierwsza z nich to klasa ekonomiczna (zwana też turystyczną), czyli economy class. To najniższa, podstawowa klasa siedzeń w samolocie. Do dyspozycji pasażerów pozostają fotele z możliwości odchylenia, często też z opcją podniesienia podłokietnika. Zdarza się, że siedzenia mają regulowane zagłówki, dzięki czemu można utrzymać głowę w wygodnej dla nas pozycji. Jeżeli chodzi o posiłki podawane podczas podroży klasą turystyczną, uzależnione są one od godzin lotu. Na śniadanie spodziewać się możemy zwykle pieczywa, dżemu, jogurtu, omletu i gorących napojów. Lunch składa się zazwyczaj z kanapki lub sałatki, zaś obiad – ciepłych dań podawanych na plastikowej tacce. Przy wykupie biletu warto zgłosić specjalne żądania dotyczące posiłku – np. w przypadku, gdy jesteśmy wegetarianami. Klasa ekonomiczna nie oznacza wcale, że linie lotnicze nie zaoferują nam różnych form spędzania czasu na pokładzie. Na dłuższych trasach oglądać możemy filmy na wspólnych monitorach, czasem każdy pasażer ma nawet do dyspozycji ekran indywidualny.

Przejdźmy do kolejnej klasy, a mianowicie business class dostępnej na przelotach po Europie. Podróżując taką klasą większą wygodę zapewnią nam szersze fotele z możliwością regulacji. Siedzenie ustawić można nawet w pozycji leżącej, choć nie całkiem płaskiej. Warto też wspomnieć o większej niż w klasie ekonomicznej odległości między kolejnymi rzędami, co zapewnia swobodę ułożenia nóg, zwłaszcza dla wysokich osób. Posiłki także uzależnione są od pory dnia – różnica polega na tym, że są bardziej wyszukane i podane na porcelanowej zastawie. Pasażerowie mogą się też spodziewać powitalnej lampki szampana lub soku ze świeżo wyciśniętych owoców. Ponadto w czasie podroży dostępny jest szeroki wybór alkoholi. Przy każdym fotelu znajduje się gniazdko elektroniczne, każdy podróżujący ma również dostęp do indywidualnego systemu audio-video. Warto też wspomnieć o większym limicie bagażu i specjalnych poczekalniach lotniskowych w formie loży z dostępnością m.in. łazienki czy komputerów.

Ostatnia z klas dostępna jest na przelotach międzykontynentalnych. First class, bo o niej mowa, to klasa najwyższej kategorii. Spełni ona oczekiwania osób wymagających w czasie lotu większej prywatności i wygody. Pasażerowie mają do dyspozycji ekskluzywne kabiny, gdzie można się wyspać pod pościelą w pozycji leżącej. W czasie lotu można delektować się wyszukanymi posiłkami przygotowywanymi na życzenie przez najlepszych szefów kuchni. Tak jak w przypadku klasy biznesowej, pasażerowie mogą też korzystać ze specjalnych loży-poczekalni na lotnisku.

Którą klasą najczęściej podróżujecie, również np. w pociągach? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie są najlepsze gry planszowe?
Następny artykułJak tanio podróżować pociągiem?

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here