Generalnie nie ma takiej dyscypliny sportowej, która w jakimś kraju nie byłaby powszechnie uprawiana, a panujące tam warunki nie zachęcałyby do przyjazdu. Zaletą wyboru wycieczki zorganizowanej na wczasy sportowe jest to, że nie musimy martwić się o całą stronę organizacyjną.

wczasy sportoweFot. sxc.hu

Przede wszystkim dotyczy to sportów, do uprawiania których potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. O tyle, o ile piłkę do siatkówki jest dość łatwo zabrać ze sobą w samolocie, to przewiezienie zagranicę sprzętu do golfa wymaga już trochę większego główkowania. Wybierając wycieczkę zorganizowaną, nie musimy się o to martwić, to biuro podróży odpowiada z zapewnienie nam odpowiednich narzędzi do uprawiania wybranego sportu. Zmniejsza to również często koszty, gdyż dopłaty za nadbagaż potrafią być wręcz kolosalne, a touroperatorzy współpracują z lokalnymi wypożyczalniami co pozwala im na negocjowanie atrakcyjnych cen, na które indywidualny klient nigdy nie mógł by liczyć.

Wadą tego typu rozwiązanie jest jednak oczywiście niemożność korzystania z własnego, niezawodnego sprzętu, a czasem przyzwyczajenie się do nowych rzeczy może zabrać nawet kilka dni. Tak może być bowiem np. ze sprzętem narciarskim, zwłaszcza z butami, które są dostosowane do każdej osoby. Zaletą wczasów sportowych będzie również możliwość poznania wielu interesujących osób pasjonujących się tym samym sportem, który jest naszym hobby. Daje to możliwość wymiany doświadczeń, umiejętności, trików i technik, generalnie nauczenia się nowych rzeczy, a także znalezienia partnerów na sportowe zawody czy spotkania w Polsce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWczasy z dojazdem własnym – czy warto?
Następny artykułJakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybrać?

Dagmara Ikiert - tegoroczna, inszallah (czyli jeśli Allah pozwoli :), absolwentka Studiów Arabistycznych i Muzułmańskich Uniwersytetu w Bordeaux. Dumna posiadaczka Licencjatu Kulturoznawstwa Bliskowschodniego UJ. Pasjonatka kultury arabsko-muzułmańskiej i afrykańskiej. Od kilku lat licencjonowany pilot wycieczek i rezydent. Od pół roku mieszka w Maroku realizując największe życiowe marzenie - przeprowadzki do kraju arabskiego. Współpracuje z poznańskim biurem podróży Maroko Travel oraz zajmuje się organizacja niekomercyjnych wyjazdów na marokańską Saharę.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Podróże od zawsze kochałam, marzyłam o nich i nie ma chyba na świecie takiego miejsca, w które nie chciałabym pojechać. Odkrywanie nowych kultur i zwyczajów, daleko od standardowych programów biur podróży, jest tym, czym chciałabym się dzielić ze wszystkimi.

W swojej pracy pilota oraz redaktora staram się walczyć ze stereotypami oraz niewiedzą dotyczącą podróżowania i krajów muzułmańskich. Pisuję teksty do magazynu pokładowego linii lotniczych Yes Airways, redagowałam artykuły na portalu TwojaEuropa.pl, dopinam publikację prac na temat Maroka w magazynie podróżniczym „Dookoła Świata” oraz „Świat, Podróże, Kultura”

Projekt naszego specjalisty: www.excursionsdesert.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here