Praca za granicą Jak znaleźć pracę w Austrii?

Jak znaleźć pracę w Austrii?

-

Publiczne służby zatrudnienia Arbeitsmarktservice (AMS)

Do zadań publicznych urzędów pośrednictwa pracy należy poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, pomoc finansowa dla bezrobotnych. Usługi te świadczone są bezpłatnie. Bezrobotni rejestrują się w regionalnym urzędzie pracy, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. Do dyspozycji poszukujących pracy są również Centra Informacji Zawodowej (BIZ), oferujące porady doradcy zawodowego.

Europejskie Służby Zatrudnienia EURES

Doradcy EURES w całej Europie pomagają poszukującym pracy za granicą. Część z nich jest zatrudniona w publicznych służbach zatrudnienia (AMS). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.europa.eu.int/eures.

Niepubliczne agencje pośrednictwa pracy

Ich znaczenie stale wzrasta. W Austrii najbardziej znane prywatne agencje pośrednictwa pracy to:
– Adecco Personaldienstleistungen
– BGT Personalservice
– Cast & Consult Personalmanagement
– DSZ – Personal für Zeitarbeit
– EUROJOBS – Jobs in Europa
– Fabian Personalberatung – Jobs in NÖ
– Hofmann Personalleasing
– Mayer & Co
– Ressner Personalleasing
– TPS – Personalbereitstellung
– Workshop Arbeitsvermittlung

Prasa

Bardzo popularnym sposobem poszukiwania pracy są również ogłoszenia prasowe, zamieszczane np. w następujących pismach:
– „Der Standard” (oferty głównie dla kandydatów posiadających wyższe wykształcenie);
– „Krone”;
– „Die Presse”;
– „Die Neue”.

Internet

Ofert pracy można poszukiwać również w Internecie, np. na stronie eJob-Room. Warto przeglądać oferty udostępniane na stronach zrzeszeń pracodawców, organizacji, związków zawodowych, organizacjach kobiecych itp.

Dokumenty aplikacyjne

Curriculum Vitae i list motywacyjny powinny być napisane w języku niemieckim. Mogą być one dostarczone do firmy osobiście, wysłane listownie lub – w określonych przypadkach –  pocztą elektroniczną. Bardzo istotne jest, że w Austrii wymagane jest udokumentowanie kwalifikacji zawodowych poprzez załączenie odpowiednich świadectw.

Czy próbowaliście szukać pracy w Austrii? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za porzucenie psa, kota?

Porzucenie psa lub kota jest formą znęcania się nad zwierzęciem, za którą grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Jak naprawić główny błąd w Medieval Total War?

Posiadacze Złotej Edycji Medieval: Total War mają nie lada zmartwienie. W momencie ładowania kampanii dla jednego gracza program odmawia posłuszeństwa i wyrzuca nas do Windowsa. Jest jednak prosty sposób, dzięki któremu możemy temu zaradzić.

Zobacz też

Kiełbasa domowa – przepis

Wysoka jakość kiełbasy domowej bierze się przede wszystkim z wiedzy na temat jej składników, chęci skosztowania efektu własnej pracy, zaangażowania w cały proces jej wyrobu oraz domowych sposobów nadania jej jedynego, niepowtarzalnego smaku.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: