Prawo Co grozi za jazdę bez karty rowerowej?

Co grozi za jazdę bez karty rowerowej?

-

Karta rowerowa jest dokumentem uprawniającym osoby niepełnoletnie (w wieku od 10 do 18 lat) do poruszania się rowerem po drodze publicznej, w strefie zamieszkania i w strefie ruchu. Każdy kierowca roweru w wieku od 10 do 18 lat ma obowiązek posiadania karty przy sobie i okazania jej na wezwanie odpowiednich służb (w tym oczywiście policji).

Kwestie dotyczące uzyskania karty rowerowej reguluje Ustawa o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011 r.

Wysokość mandatu

W przypadku gdy niepełnoletni porusza się rowerem bez karty rowerowej, grozi mu mandat w wysokości 100 złotych. Najczęściej zdarza się jednak, że jest on tylko upomniany przez policję.

Mimo dość niewielkiego ryzyka kary związanej z brakiem posiadania karty rowerowej, warto zdobyć ten dokument, ponieważ w trakcie przygotowujących zajęć zdobywa się niezbędną wiedzę do bezpiecznego poruszania się po drogach.

A czy Wy w czasie jazdy rowerem zawsze macie przy sobie kartę rowerową?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić ciemnię w domu?

Obecnie, w dobie cyfrowej fotografii, odchodzi się od tradycyjnych metod otrzymywania obrazu. Jednak można spotkać pasjonatów, którzy jakość obrazu analogowego przekładają ponad cyfrową technologię. Ciemnię fotograficzną można urządzić praktycznie w każdym miejscu domu, najczęściej wybór pada jednak na łazienkę. A to z kilku powodów. Po pierwsze, w łazience mamy dostęp do bieżącej wody, która w ciemni jest niezbędna. Po drugie, łazienka często pozbawiona jest okien, a jeśli już są, to są małe i stosunkowo łatwo je zamaskować. W ciemni musi, bowiem, panować całkowita ciemność.

Co grozi za hakerstwo?

Hakerstwo jest przestępstwem przeciwko ochronie informacji, za które grozi kara pozbawienia wolności.

Zobacz też

Jak optycznie powiększyć wąski pokój?

Wąski pokój wcale nie musi oznaczać, że pomieszczenie będzie niefunkcjonalne i mało atrakcyjne. Z pomocą kilku prostych zabiegów można w łatwy sposób urządzić ciekawe i w zupełności nie przypominające ciasnej klitki czy też toru do gry w kręgle wnętrze.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: