Prawo Co grozi za jazdę bez karty rowerowej?

Co grozi za jazdę bez karty rowerowej?

-

Karta rowerowa jest dokumentem uprawniającym osoby niepełnoletnie (w wieku od 10 do 18 lat) do poruszania się rowerem po drodze publicznej, w strefie zamieszkania i w strefie ruchu. Każdy kierowca roweru w wieku od 10 do 18 lat ma obowiązek posiadania karty przy sobie i okazania jej na wezwanie odpowiednich służb (w tym oczywiście policji).

Kwestie dotyczące uzyskania karty rowerowej reguluje Ustawa o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011 r.

Wysokość mandatu

W przypadku gdy niepełnoletni porusza się rowerem bez karty rowerowej, grozi mu mandat w wysokości 100 złotych. Najczęściej zdarza się jednak, że jest on tylko upomniany przez policję.

Mimo dość niewielkiego ryzyka kary związanej z brakiem posiadania karty rowerowej, warto zdobyć ten dokument, ponieważ w trakcie przygotowujących zajęć zdobywa się niezbędną wiedzę do bezpiecznego poruszania się po drogach.

A czy Wy w czasie jazdy rowerem zawsze macie przy sobie kartę rowerową?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak się ubierać w ciąży?

Moda w ciąży nie musi być nudna. Nie trzeba ograniczać się tylko do zakładania ogrodniczek. Coraz więcej jest specjalnych sklepów z odzieżą dla przyszłych mam. Ubrania urozmaicić poprze kolory i podkreślać kształty przez odpowiednie fasony.

Pomysł na program artystyczny na studniówkę

Program artystyczny jest ciekawą częścią studniówki, dawniej niepraktykowaną. Przykłady takiego programu są różne, ale wszystkie powinny zgadzać się z zasadami dobrego wychowania. Zaleca się bardziej humorystyczne programy, ale bardziej poważne też mogą być interesujące.

Zobacz też

Perfumy o zapachu bzu – jakie, dla kogo?

Kwiat w wydaniu energicznym? Tak, ale nie dla każdej pani.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: