Profilaktyka Masaż tantryczny - co to, jak wygląda, opis

Masaż tantryczny – co to, jak wygląda, opis

-

Zabieg tantryczny wykonywany jest za pomocą dłoni masażysty – prowadzi on delikatny i subtelny masaż całego ciała a także miejsc intymnych balsamem lub oliwką. Masaż dodatkowo jest wspomagany olejkami eterycznymi, świecami zapachowymi oraz spokojną i relaksującą muzyką.

Masaż rozpoczyna się zanurzeniem ręczników w ciepłej wodzie, a następnie okładanie nimi całej powierzchni ciała. Przez nie masażystka ugniata kończyny dolne, pośladki, plecy oraz kończyny górne. Dzięki rozgrzanym ręcznikom mięśnie są rozluźnione i skóra łatwiej poddaje się zabiegowi. Po zdjęciu ręczników masaż wspomagany jest dodatkowo piórkami i olejkami eterycznymi. Oprócz masowania poszczególnych części ciała, masuje się także miejsca intymne, co przy innych rodzajach masaży jest zabronione. Masażystka dotyka zewnętrznych części miejsc intymnych delikatnie głaszcząc, rozcierając i ugniatając – kiedy osoba masowana nie wyraża sprzeciwu, przechodzi się do masowania wnętrza.

Dzięki masażowi wzrasta odporność organizmu, obniża się stres oraz ciśnienie krwi. Działa relaksacyjnie, odprężająco, a także wpływa na psychikę, mając działanie antydepresyjnie. Wpływa również na życie seksualne, niwelując blokady oraz pobudza energię seksualną (poprawiając tym samym pożycie seksualne).

Masaż tantryczny działa relaksująco oraz pobudza seksualność i dlatego wszystkie złe doznania lub też nieprzyjemne wydarzenia z przeszłości rozchodzą się w niebyt pod przyjemnym dotykiem terapeutycznym. I tym samym z ciała usuwane są blokady, co pozwala na połączenie się ciała z duchem i umysłem. Dzięki temu tworzą całość oraz dochodzi do akceptacji własnego ciała.

Co sądzicie o takim masażu? Może mieliście okazje spróbować? Czekamy na Wasze opinie.

Monika Paluch

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak ćwiczyć słuch muzyczny?

Prawdopodobnie nieraz zetknąłeś się z obiegowym poglądem, wedle którego słuch muzyczny to zdolność wrodzona, niedająca się wyćwiczyć. To nieprawda – każdy jest w stanie pracować nad swoim słuchem i rozwinąć go do satysfakcjonującego poziomu.

Programy lojalnościowe dla klientów – warto korzystać?

Służą głównie przyciągnięciu nowych klientów i zatrzymaniu przy sobie klientów stałych. Programy lojalnościowe sieci handlowych są bowiem nie tylko najlepszym z możliwych sposobów zatrzymania klientów, ale także efektywnym chwytem marketingowym. Pozwalają na utrzymanie pewnego rozgłosu poprzez reklamę oraz uzyskanie grupy wiernych i lojalnych klientów, którzy są podstawą funkcjonowania każdego dużego supermarketu.

Zobacz też

Marynata do wołowiny – przepis

Wołowina to jedno z najważniejszych mięs kuchni europejskiej. W Polsce jednak rzadko hoduje się rasy mięsne bydła, dlatego też polska wołowina nie ma tak wysokiej jakości jak ta, która jest spotykana w krajach o większej tradycji spożywania tego rodzaju mięsa. Czasami w polskich sklepach do kupienia jest również wołowe mięso amerykańskie czy argentyńskie.

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: