Problemom z zatokami często towarzyszy niedrożność dróg oddechowych, uczucie suchości lub zatkanego nosa. Czasem ból może objawić się jako ból głowy lub odczucie ucisku w okolicach głowy lub twarzy.

Ból głowy jest częstym objawem problemów związanych z zatokami, choć nie zawsze jesteśmy w stanie wywnioskować, iż występuje on w połączeniu z niedrożnością zatok. Zazwyczaj ból głowy związany z zatokami występuje w okolicy skroni, nad oczami, na czubku głowy lub z tyłu głowy.

W przypadku niedrożności dróg oddechowych chory ma problem ze swobodnym oddychaniem, gdyż nie jest w stanie zaczerpnąć odpowiedniej ilości powietrza do dróg oddechowych. Dolegliwości tego typu mogą sie pojawić jako chwilowe poczucie dyskomfortu lub w postaci przewlekłej niedrożności jednej dziurki od nosa lub obu. Problem z zatokami może też się objawić poprzez problemy z oddychaniem nocą oraz w czasie poszczególnych pór roku.

Bolące zatoki są też związane z dużą ilością flegmy zalegającej w drogach oddechowych, utrudniającej swobodne oddychanie. Powszechne jest też uczucie ucisku jednej strony twarzy lub obu, bądź występujące jedynie w jednym miejscu (na przykład między oczami). Mogą też wystąpić nudności.

Z bólem zatok można sobie radzić na kilka sposobów, w tym także domowych. Spróbujmy kompresu z siemienia lnianego, w celu przygotowania którego należy ugotować jego nasiona i zaaplikować je na bolące okolice. Zabieg należy przeprowadzać kilka razy dziennie.

Innym sposobem jest inhalacja. Korzystnie będzie zrobić sobie inhalację z rumianku, który świetnie podziała przy okazji na naszą cerę. Wystarczy zagotować wodę z dodatkiem rumianku (nawet w postaci torebek herbatki) i wdychać parę, narzucając na głowę ręcznik. Można też wykonać zabieg inhalacyjny z zastosowaniem szałwii.

Jeśli cierpisz z powodu krzywej przegrody nosowej, skonsultuj się z lekarzem i poradź na temat tego, czy nie byłoby korzystne w twoim przypadku zdecydowanie się na zabieg operacyjny. Powinno to przynieść ulgę.

Możesz wybrać swoją domowa metodę pozwalającą ci walczyć z bólami zatok, jeśli jednak nie możesz znaleźć środka, który rzeczywiście przyniósłby ulgę, możesz zdecydować się na zakup tabletek ziołowych bez recepty. Jeśli i one nie pomogą, skonsultuj się z lekarzem, który udzieli ci porady na temat walki z bólem. Nie lekceważ bólu i choroby. Nie leczone bolące zatoki mogą nawet prowadzić do zapalenia opon mózgowych.

Znacie inne sposoby na walkę z bólem zatok? Podzielcie się nimi w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here