Profilaktyka Ból zatok - domowe sposoby

Ból zatok – domowe sposoby

-

Problemom z zatokami często towarzyszy niedrożność dróg oddechowych, uczucie suchości lub zatkanego nosa. Czasem ból może objawić się jako ból głowy lub odczucie ucisku w okolicach głowy lub twarzy.

Ból głowy jest częstym objawem problemów związanych z zatokami, choć nie zawsze jesteśmy w stanie wywnioskować, iż występuje on w połączeniu z niedrożnością zatok. Zazwyczaj ból głowy związany z zatokami występuje w okolicy skroni, nad oczami, na czubku głowy lub z tyłu głowy.

W przypadku niedrożności dróg oddechowych chory ma problem ze swobodnym oddychaniem, gdyż nie jest w stanie zaczerpnąć odpowiedniej ilości powietrza do dróg oddechowych. Dolegliwości tego typu mogą sie pojawić jako chwilowe poczucie dyskomfortu lub w postaci przewlekłej niedrożności jednej dziurki od nosa lub obu. Problem z zatokami może też się objawić poprzez problemy z oddychaniem nocą oraz w czasie poszczególnych pór roku.

Bolące zatoki są też związane z dużą ilością flegmy zalegającej w drogach oddechowych, utrudniającej swobodne oddychanie. Powszechne jest też uczucie ucisku jednej strony twarzy lub obu, bądź występujące jedynie w jednym miejscu (na przykład między oczami). Mogą też wystąpić nudności.

Z bólem zatok można sobie radzić na kilka sposobów, w tym także domowych. Spróbujmy kompresu z siemienia lnianego, w celu przygotowania którego należy ugotować jego nasiona i zaaplikować je na bolące okolice. Zabieg należy przeprowadzać kilka razy dziennie.

Innym sposobem jest inhalacja. Korzystnie będzie zrobić sobie inhalację z rumianku, który świetnie podziała przy okazji na naszą cerę. Wystarczy zagotować wodę z dodatkiem rumianku (nawet w postaci torebek herbatki) i wdychać parę, narzucając na głowę ręcznik. Można też wykonać zabieg inhalacyjny z zastosowaniem szałwii.

Jeśli cierpisz z powodu krzywej przegrody nosowej, skonsultuj się z lekarzem i poradź na temat tego, czy nie byłoby korzystne w twoim przypadku zdecydowanie się na zabieg operacyjny. Powinno to przynieść ulgę.

Możesz wybrać swoją domowa metodę pozwalającą ci walczyć z bólami zatok, jeśli jednak nie możesz znaleźć środka, który rzeczywiście przyniósłby ulgę, możesz zdecydować się na zakup tabletek ziołowych bez recepty. Jeśli i one nie pomogą, skonsultuj się z lekarzem, który udzieli ci porady na temat walki z bólem. Nie lekceważ bólu i choroby. Nie leczone bolące zatoki mogą nawet prowadzić do zapalenia opon mózgowych.

Znacie inne sposoby na walkę z bólem zatok? Podzielcie się nimi w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co warto zobaczyć w Polsce? – Szlaki turystyczne Podlasia

Wśród wielu ciekawych miejsc na Podlasiu warto wybrać kilka, które chcemy zobaczyć. Dlatego możemy podróżować zgodnie ze szlakami wyznaczonymi w tym pięknym regionie Polski.

Jakie kolory ścian w pokoju dziecięcym?

Każdy rodzic, urządzając pokój dla swojej pociechy, stara się, aby był on zarówno praktyczny, jak i przytulny. Jednym z najważniejszych wyborów przy planowaniu wyglądu pomieszczenia jest jego kolor. To właśnie od niego zależy, jakiego charakteru nabierze pokój i czy dziecko polubi spędzać w nim czas.

Zobacz też

Ciasto drożdżowe z jagodami i kruszonką – przepis

Ciasto drożdżowe smakuje zawsze bardzo dobrze....

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: