Sposobów na ich pozbycie się jest wiele. Leczenie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się na inne partie ciała, a także zarażenia innych ludzi. Najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem leczenia kurzajek jest wizyta u specjalisty. Lekarz w fachowy sposób może usunąć kurzajkę: wyciąć ją, wypalić lub wymrozić. Jeśli jednak zdecydujesz się na ich pozbycie w domowym zaciszu, zasięgnij porady farmaceuty. Pamiętaj o bardzo ważnej rzeczy: możesz usunąć tylko te kurzajki, które nie znajdują się w okolicach intymnych, ani na twarzy. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że uszkodzisz sobie ważne nerwy.

W obecnym czasie na rynku dostępnych jest kilka preparatów, pomocnych w walce z kurzajkami. Są to m.in.: kwas salicylowy w żelu, stosowany punktowo w miejscach zmienionych chorobowo i preparaty do wymrażania. Jeżeli nieumiejętnie wytniesz sobie kurzajkę, albo zbagatelizujesz ten problem, w krótkim czasie mogą zacząć rozprzestrzeniać się na skórze.

Wycinanie
Chirurgiczne usunięcie kurzajki nie jest skomplikowanym zabiegiem. Lekarz używa w tym celu skalpela bądź łyżeczki kostnej.

Wypalanie
Do wypalanie stosuje się kwas salicylowy. Aby nie uszkodzić zdrowej skóry, znajdującej się wokół kurzajki, można nasmarować ją tłustym kremem.

Wymrażanie
W celu wymrożenie kurzajki lekarz przykłada do niej gazik, nasączony ciekłym azotem.

Alternatywne metody
Niektórzy wierzą w to, że kurzajkę można wyleczyć, pocierając ją złotem. Podobno złoto ma właściwości lecznicze. Innym sposobem jest przygotowanie okładów z czosnku: zgnieciony ząbek czosnku należy zanurzyć w małym kieliszku i odstawić na jedną dobę. Tak sporządzoną maścią posmaruj kurzajkę i zaklej ją plastrem. Zabieg powtarzaj aż do skutku.

Mieliście kiedyś kurzajki? W jaki sposób się ich pozbyliście?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzedawkowanie witamin – skutki
Następny artykułDieta dla cukrzyka

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here