Bańki chińskie stawia się w określonych miejscach ciała. Technika ta polega na wciągnięciu skóry do wewnątrz bańki za pomocą metody wsysania, którą one wywołują. Dzięki temu krew szybciej krąży i ułatwia szybki przepływ energii życiowej oraz płynów ciała poprzez kanały zwane meridianami. Kanały te przechodzą przez narządy wewnętrzne, poprawiając w ten sposób stan zdrowia i różne przypadłości zdrowotne.

Najczęściej stosuje się bańki chińskie gumowe ze względu na łatwość w użyciu – dzięki ich elastyczności można stawiać je w dowolnym miejscu, są lekkie i nietłukące.

Działanie baniek chińskich

Przed zabiegiem smarujemy oliwką miejsce, gdzie mamy wykonać masaż – dzięki temu bańka nie będzie miała trudności w poruszaniu się po skórze. Ściskamy bańkę w dłoni, następnie przykładamy do skóry i rozluźniamy uścisk. Później kolistym lub okrężnym ruchem kierujemy się w stronę węzłów chłonnych. Bańki nie mogą pozostać długo w jednym miejscu. Jeśli skóra zostanie zassana zbyt mocno, zabieg może być bolesny. Bańki chińskie zostawiają po sobie ślady przypominające siniaki, które po jakimś czasie znikają. Już po paru zabiegach działają szybko i efektywnie.

Działanie baniek szklanych

Bańki smarujemy spirytusem i podpalamy, a następnie kładziemy w miejscu, w którym wykonujemy zabieg. Bańki te stosowane są przy przeziębieniach, infekcjach, astmie, nadciśnieniu tętniczym, dokuczliwościach żołądkowych, prostacie, impotencji, hemoroidach, czyrakach, bólach mięśniowych, chorobach stawów i grypie, a także: do usuwania pasożytów skóry, obcych ciał, jadu węży i owadów. Wspomagają także leczenie bólu karku, szyi i stawu kolanowego oraz zapalenia stawu barkowego.

Bańki mają również zastosowanie w kosmetyce – działają antycellulitowo. Powodują przyspieszenie krążenia płynów ustrojowych, krew szybciej krąży, toksyny są usuwane z organizmu, reguluje się przemiana materii. Co za tym idzie, dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej. Następuje również rozluźnienie mięśni i dobre ukrwienie. Zalecane jest także dla osób prowadzących siedzący tryb życia, cierpiących na stres i przemęczenie.

Przeciwwskazania:

– zaburzenie krzepliwości krwi;

– wylewy podskórne;

– obrzęki pourazowe;

– wysiękowe zapalenie stawów;

– menstruacja;

– kobiety w ciąży tylko w bardzo delikatnej formie z pominięciem brzucha;

– nie może być stosowany w miejscach, gdzie masa mięśniowa jest niewielka;

– choroby skórne;

– gorączka;

– żylaki.

Duże bańki stosowane są na dużych powierzchniach, silnie umięśnionych, stawach. Małe w miejscach wrażliwych, najczęściej u dzieci.

Co sądzicie o takim masażu? Może mieliście okazje spróbować? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak masować brzuch?
Następny artykułBaśka – zasady gry

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here