Masaż partnerski

Osoba masowana leży na plecach, rozluźniona. Zabieg może być wykonywany na stole do masażu, bądź na podłodze na macie. Druga osoba – partner bądź masażysta – siedzi lub klęczy z boku, na wysokości jego brzucha. Dłonie smarujemy oliwką i rozsmarowujemy na brzuchu, poruszając się w prawą stronę od obwodu w kierunku pępka. Ruch wykonujemy spiralnie z obwodu, zmniejszając ruchy do pępka i od pępka zwiększając je do obwodu. Głaszczemy co najmniej od jednej do dwóch minut. Następnie okolice żołądka – palcami jednej ręki wykonujemy ruch od wyrostka mieczykowatego mostka, łukiem do pępka. Czynność powtarzamy 5-7 razy.

Okolice wątroby – wykonujemy ruch od wyrostka mieczykowatego mostka, wzdłuż żeber do linii pachowej. Z lewej, a potem z prawej strony. Czynność powtarzamy jak wyżej.

Okolice jelita – masaż zaczynamy od lewej połowy ciała. Lewą dłoń układamy pod łukiem żebrowym, prawą dłoń kładziemy na lewą. Wywieramy w ten sposób dodatkowy nacisk i prowadzimy ruch w dół do środka pomiędzy biodrami. Powtarzamy 5-7 razy. To samo powtarzamy po prawej stronie.

Następnie ruch prowadzimy poprzecznie, zaczynając od lewej strony od środka-wyrostka mieczykowatego mostka w kierunku linii pachowej, schodząc stopniowo do biodra. Tą samą czynność powtarzamy po prawej stronie. Powtarzamy 5-7 razy.

Automasaż

Masaż wykonujemy na sobie.

Jedną dłoń kładziemy na końcu mostka, a drugą pomiędzy biodrami. Głaszczemy brzuch okrężnymi ruchami. Kiedy dłonie się krzyżują, jedną dłoń zdejmujemy na chwilę i przesuwamy nad drugą. Możemy też ułożyć jedną dłoń nad drugą. Następnie, zaczynając od lewej strony, kładziemy prawą dłoń poniżej łuku żebrowego. Lewą dłoń kładziemy na prawej i wykonujemy ruch w dół. Następnie prawa przylega równolegle do lewej i obie równocześnie kierujemy do lewej połowy ciała, a potem w dół. Tą samą czynność powtarzamy po prawej stronie ciała.

Masaż brzucha działa odprężająco, ma dobry wpływ na system trawienny. Masażu nie należy wykonywać przy zapaleniu wyrostka robaczkowego, wrzodów żołądka i dwunastnicy, chronicznym zapaleniu ścian jelita, ciągłych zaparciach.

Masujecie czasami brzuch? Pomaga? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż balijski – co to jest, na czym polega, opis
Następny artykułMasaż bańką chińską – jak robić, na co pomaga, opis

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here