Masaż balijski jest mieszaniną azjatyckich technik: Ajurweda, joga, akupresura, refleksoterapia. Podczas zabiegu uciskane są punkty na ciele, ruchy wykonywane są w formie uciskania i opukiwania. Dodatkowo są wspomagane olejkami eterycznymi, które podczas masażu zostają wchłonięte przez pory ciała.

Zabieg jest wykonywany na stole do masażu lub na macie położonej na podłodze. Masażysta wykonuje ruchy płynnie, mocno, uwalniając w ten sposób napięcie. Działa rozluźniająco, pobudza krążenie krwi, następuje poprawa przemiany materii. Czas zabiegu: około jedna godzina.

W masażu są stosowane różne techniki jak: gładzenie, rozcieranie, ugniatanie, akupresura, refleksoterapia oraz olejki eteryczne o działaniu rozluźniającym, relaksującym i uspokajającym. Ponadto zapach olejków wyzwala silne bodźce mające wpływ na naszą pamięć, wspomnienia i skojarzenia – mają charakter terapeutyczny.

Masaż balijski, stosując techniki refleksoterapii i akupresury, prowadzi do mobilizacji mięśni i szybkiego przepływu krwi – dzięki temu działa wspomagająco w leczeniu kontuzji. Działa rozluźniająco na mięśnie, uspokajająco, relaksująco, poprawia krążenie krwi i limfy, wzmacnia odporność organizmu, wpływa na tkankę łączną, tkankę mięśniową, skórną i jest efektywny w stanach pourazowych sportowych. Pomaga także przy dolegliwościach takich jak: migrena, stres, depresja, problemy ze snem, bóle stawów i mięśni, alergia, problemy z oddychaniem.

Masaż balijski to nie tylko stan rozluźnienia, relaksu, ale także ma działanie zdrowotne – wspomagane dodatkowo olejkami eterycznymi, bądź też kadzidełkami i muzyką.

Słyszeliście o takim masażu? A może mieliście okazję go przetestować? Dajcie znać, czy przyniósł pożądane efekty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wykonać masaż dłoni? Krok po kroku
Następny artykułJak masować brzuch?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here