Masaż dłoni wykonywany jest od palców po stronie grzbietowej i dłoniowej (spód dłoni). Można zacząć od kciuka albo palca małego. Wykonywane są techniki: głaskania, rozcierania, ugniatania.

Kciukiem oraz palcem wskazującym chwytamy palec i wykonujemy głaskanie po stronie grzbietowej oraz, dłoniowej rozpoczynając od końca palca wzdłuż stawu śródręczno-paliczkowego. Następnie masowane są strony boczne, w tym samym kierunku. Można także masować wszystkie palce równocześnie, wykonując masaż całą dłonią po stronie grzbietowej i dłoniowej palców.

Rozcieranie odbywa się w taki sam sposób jak głaskanie. Wykonujemy ruchy okrężne w kierunku od końca palca wzdłuż stawu śródręczno-paliczkowego, po stronie grzbietowej, dłoniowej i bocznej.

W technice ugniatania wykonujemy ucisk w miejscu wzdłuż palca. Masujemy jak wyżej.

Po zakończeniu masażu palców przechodzimy do masażu śródręcza. Na początku wykonujemy głaskanie dwoma kciukami naprzemiennie (w stronę grzbietową śródręcza, w kierunku nadgarstka). Technikę rozcierania wykonujemy dwoma kciukami, stosując okrężne ruchy w stronę nadgarstka. Ugniatanie wykonujemy podobnie, tylko w formie ucisku w tym samym kierunku. W przypadku automasażu możemy wykonać masaż jedną ręką – przykładamy dłoń do strony grzbietowej dłoni i wykonujemy technikę głaskania, rozcierania i ugniatania w kierunku nadgarstka. Następnie przechodzimy do nadgarstka. Głaskanie, rozcieranie, ugniatanie wykonujemy dwoma kciukami naprzemiennie od środka nadgarstka w bok. W automasażu wykonujemy kciukiem ruch od środka nadgarstka w stronę jednego boku, potem od środka w stronę drugiego boku.

Po zakończeniu masażu odwracamy rękę i przechodzimy na stronę dłoniową (spód dłoni).

Głaskanie strony dłoniowej śródręcza wykonujemy w dwóch ruchach. Pierwszy: masując śródręcze kierujemy się w stronę kości łokciowej. Drugi: w kierunku kości promieniowej. Rozcieranie wykonujemy w tych samych kierunkach co głaskanie, zwiększając tylko siłę ucisku. Technikę ugniatania wykonujemy chwytem szczypczykowym: uciskamy mięśnie między kciukiem a palcem wskazującym. Ruch wykonujemy naprzemiennie, ugniatając mięśnie kłębu (okolice kciuka), potem mięśnie kłębika (okolice palca małego). Potem mięśnie środkowe uciskamy płaską dłonią, kierując się w stronę nadgarstka.

Masując nadgarstek po stronie dłoniowej wykonujemy zabieg w taki sam sposób, co masaż po stronie grzbietowej.

Co sądzicie o takim masażu? Może mieliście okazje spróbować? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż endodermiczny – na czym polega, działanie
Następny artykułMasaż balijski – co to jest, na czym polega, opis

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here