Masaż endodermiczny działa na ciało odprężająco, poprawia kondycję – działa leczniczo. Zostało stworzone specjalne urządzenie, które wywołuje efekty technik rolowania czy ucisku, więc jest to masaż mechaniczny, z regulacją ciśnienia.

W masażu tym stosowane są opaski uciskowe na kończyny górne i dolne, oraz pas zakładany w okolicy brzucha i pośladków. Podzielone są one na komórki, które w trakcie masażu stopniowo wypełniają się powietrzem. Przed zabiegiem na ciało nakładana jest fiołka, która podczas masażu jest aktywowana. Na końcu stosuje się krem wykończeniowy. Opaski wykonują ruch wokół własnej osi, przemieszczają się i wykonują ruch uciskania. Jednocześnie, za pomocą pompy próżniowej, skóra jest zasysana.

Podczas masażu ciało jest drenowane, stymulowane poprzez zasysanie i kompresje, które wykonywane na przemiennie. Przesuwanie opasek i intensywność pompy jest dopasowana do wymogów pacjenta.

Masaż trwa około 30 lub 40 minut, w zależności od tego, w jakim stanie jest skóra pacjenta. Zabieg jest bezbolesny.

W rezultacie masaż endodermiczny prowadzi do pobudzenia układu limfatycznego, układu krążenia i wchłaniania obrzęków. Aby efekt był lepszy, urządzenie do masażu wyposażone jest dodatkowo w emiter regulujący długość fal podczerwonych – dzięki temu może się dostać do głębiej położonych tkanek i je pobudzać. Dodatkowo pozytywnie wpływa na miejsca, gdzie występują opuchnięcia i bezruch, poprzez wpływ na krążenie krwi.

Masaż endrodeniczny polepsza przepływ krwi i limfy, wygładza tkankę łączną, skóra jest lepiej odżywiona, nadaje jej jędrność i elastyczność, opóźnia efekty starzenia. Niweluje opuchlizny, usuwa toksyny z organizmu. Masaż emitujący fale podczerwone zmniejszają cellulit, następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Po wysiłku fizycznym mięśnie są regenerowane, a także następuję poprawa elastyczności i napięcie włókien mięśniowych. Poprawia metabolizm, obniża opór krwi tętniczej, poprawia pracę serca, łagodzi stres. Osoba taka jest zrelaksowana, odprężona i rozluźniona.

Słyszeliście o takim masażu? A może mieliście okazję go przetestować? Dajcie znać, czy przyniósł pożądane efekty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNetopol – zasady gry
Następny artykułJak wykonać masaż dłoni? Krok po kroku

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here