Medycyna chińska uważa, że kręgosłup jest najważniejszą częścią ciała człowieka – jest główną podporą tułowia i najbardziej przez to obciążoną. Podzielony jest na odcinki i każdy z tych odcinków ma wpływ na inne organy wewnętrzne. Dlatego należy poświęcić mu więcej uwagi, zabieg wykonać starannie, aby ukoić i rozluźnić zmęczone plecy.

Masaż polega na uciskaniu punktów znajdujących się na ciele, pobudzając w ten sposób system energetyczny. Punkty odpowiadają za funkcje poszczególnych tkanek i narządów. Tak wytworzona energia wnika do mięśni, kości i organów. Powoduje wzmocnienie sił witalnych, organów. Mięśnie są rozluźnione i stabilizuje się przepływ energii.

Energia nie jest tylko stymulowana wewnątrz organizmu, ale dostarczana także z zewnątrz.

Energia w masażu chińskim jest bardzo ważna. Jeżeli cyrkulacja jest zablokowana, odczuwamy ból, dyskomfort, spada dobre samopoczucie. Masaż ma na celu odblokowanie i umożliwienie przepływu energii do chorych narządów. Energia przepływa prze całe nasze ciało – dzięki temu organizm prawidłowo funkcjonuje.

Masaż chiński działa na ciało pobudzająco, uspokajająco i harmonizująco w zależności od stopnia intensywności bodźca i czasu trwania.

Wskazania:

– łagodzi ból;

– bóle kręgosłupa i stawów, bóle głowy;

– przemęczenie, stres, depresja;

– bezsenność;

– zmniejszona odporność;

– zaburzenie trawienia;

– problemy z chodzeniem, brak ruchu, urazy;

– utrzymanie kondycji fizycznej i psychicznej.

Uwaga!

Zabieg chiński bardziej skupia się nie na chorobie, ale na chorym. Należy poprawić przepływ energii płynące przez ciało pacjenta, a także dostrojenie się do otaczającej go energii zewnętrznej.

Robiono Wam kiedyś tego rodzaju masaż? Opiszcie swoje wrażenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak grać w Bingo? Zasady gry
Następny artykułZasady gry w bule

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here