Profilaktyka Sposoby na kaca

Sposoby na kaca

-

Obecność dużej ilości alkoholu w organizmie powoduje jego odwodnienie, spadek ilości glukozy we krwi, niedobór witaminy B12. Większość z nas zna objawy z autopsji: pragnienie, ból głowy, nudności, nadwrażliwość na dźwięk i światło, rozwolnienie. Wszystkie te objawy zaczynają występować, kiedy stężenie alkoholu we krwi opada. Dodatkowo towarzyszyć temu może stan depresyjny bądź niepokój, a nawet stan lękowy. Kuracja antykacowa będzie polegać głównie na dostarczeniu płynów oraz witamin, wypłukanych przez obecność nadmiaru alkoholu w organizmie. Unikaj wtedy kofeiny, która dodatkowo będzie wypłukiwać niezbędne minerały.

O ile znajomi nie namówili cię na szaloną zabawę mimo tego, że musisz wstać rano do pracy – śpij. Sen złagodzi niektóre z objawów. Po przebudzeniu pij duże ilości wody i soków (na przykład pomarańczowego). Pozwoli to zaprowadzić równowagę płynów, a soki dostarcza witamin. Sok pomarańczowy jest polecany ze względu na witaminę C, której teraz potrzebujesz. Możesz też połknąć dodatkowo witaminę C w tabletce. Uciekaj się do klasycznego sposobu walki z kacem ogórkami kiszonymi, bogatymi w witaminy i składniki mineralne. Możesz też popijać wodę z ogórków. Rybki z puszki też będą w tym przypadku zalecane, podziałają wzmacniająco na twój organizm. Możesz też wybrać sposób do walki z kacem polegający na dostarczeniu organizmowi małej dawki alkoholu. Polecana jest w takich przypadkach Krwawa Mary – zawierająca dodatkowo sok z pomidorów, czyli witaminy. Kiedy już dostarczysz odpowiednich składników i minerałów, weź prysznic. Najlepiej na przemian zimna i ciepłą wodą. Orzeźwi cię to i doda sił, następnym krokiem w walce ze skutkami całonocnej imprezy będzie bowiem ruch. Możesz wybrać się na basen, zrobić parę rundek po okolicy na rowerze czy przynajmniej zdecydować się na spacer.

Jest kilka sposobów na uniknięcie dolegliwości związanych z kacem albo przynajmniej ich złagodzenie. Pamiętaj, żeby przed wyjściem z domu na imprezę zjeść porządny tłusty posiłek. Sprawi to, że wolniej będziesz podlegać działaniu alkoholu. Wiadomo, że alkohol „lubi” papierosy. Spróbuj jednak ograniczyć ich ilość. Palaczy męczy o wiele gorszy kac niż niepalących.

Jeśli jesteś w stanie, zapewnij sobie cisze i spokój, dopóki nie poczujesz się lepiej. Jeśli musisz wyjść rano do pracy, postaw na szybki prysznic na zmianę zimną i ciepłą wodą, na szklankę soku pomarańczowego i pożywne śniadanie. Zaopatrz się w butelkę wody. dla niektórych ruch jest najlepszą formą pozbycia się uciążliwego kaca, jeśli więc wyjdziesz z domu, może się go pozbędziesz, jeszcze zanim dotrzesz do pracy. Jeśli jednak twój stan będzie rzutował na jakość wykonywanej pracy, weź to pod uwagę przy planując kolejną imprezę.

Znacie inne sposoby na walkę z kacem? Podzielcie się nimi w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zarobki architekta

Zawód architekta należy do grupy zawodów inżynierskich. Osoba, która go wykonuje, zajmuje się projektowaniem budowli oraz sprawuje nadzór nad ich powstawaniem, dobierając m.in. materiały potrzebne do wzniesienia konkretnego budynku oraz tworząc kosztorys projektu.

Trening mentalny – co to jest, definicja, dla kogo?

Trening mentalny najczęściej wykorzystywany jest w psychologii sportu. Wycieńczające treningi i presja, jaką wywiera się na sportowcach, oddziaływają mocno na ich psychiczne samopoczucie. To z kolei – jak wiadomo – przekłada się na ich efektywność i osiągnięcia. Ważne jest zatem, aby odczuwali komfort psychiczny i wiarę we własne możliwości – to zwiększy ich mobilizację, by osiągnąć sukces…

Zobacz też

Stanowisko pracy a obowiązki pracodawcy

Jednym z głównych obowiązków ciążących na pracodawcy jest stworzenie pracownikom odpowiedniego środowiska pracy. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, gdyż prawidłowo przygotowane stanowisko powinno spełniać zarówno wymogi BHP, być wygodne dla pracownika, a w niektórych przypadkach także przyjazne i komfortowe dla klientów zewnętrznych.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: