Masażowi wodnemu może się poddać zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe i starsze. Przedtem należy jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami. Zabieg wodny nóg można wykonać w szpitalach, przychodni rehabilitacyjnej, a także w odnowie biologicznej. W masażu tym stosuje się strumień wodny, który skierowany jest na określone partie ciała pod odpowiednim ciśnieniem. Jest on też nazywany biczem wodnym bądź też natryskiem skupionym. Osoba poddana zabiegowi nie zanurza się w wodzie, natomiast polewa się ją wodą zimną albo zimną i gorącą naprzemiennie.

Można także samemu w domu przeprowadzić taki zabieg pod prysznicem, w kabinie. Jeżeli jednak nie mamy kabiny, wystarczy w wannie przytrzymać rączkę od prysznica. Na początku należy sprawdzić, jaką siłę ma strumień wody. Jeżeli masaż przeprowadzany jest po raz pierwszy, należy na początku zmniejszyć siłę natrysku, aby ciało mogło się przyzwyczaić do nowych bodźców. Następnie możemy zwiększyć siłę, dostosowując ją do swoich odczuć. Temperatura wody (ciepła) powinna mieć około 40 stopni. Pod natryskiem nie stoimy w jednym miejscu, tylko obracamy się powoli, aby strumień mógł objąć obie strony.

Na początku zabiegowi poddajemy plecy, klatkę piersiową, stopniowo schodząc w dół, na brzuch i biodra. Na końcu koncentrujemy się na samych nogach. Następnie zmniejszamy temperaturę wody (zimna) około 7-20 stopni i przez 10-15 sekund wykonujemy masaż tak jak wcześniej. Kilka razy zwiększamy i zmniejszamy temperaturę wody. Masaż kończymy zimna wodą.

Czas trwania zabiegu: około 15 minut.

Zabieg ten niweluje ból w nogach, obniża lub redukuje napięcie mięśni, poprawia ukrwienie oraz przemianę materii i przynosi ulgę. Wygładza także skórę, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza i zmniejsza się cellulit. Masaż wodny poprawia też kondycję i podnosi odporność organizmu.

Często odczuwacie bolesność nóg? Z czego ona wynika? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak pochylać motocykl w zakręcie?
Następny artykułZasady jazdy w grupie na motocyklu

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here