Wybieramy „Powiel warstwę” i zatwierdzamy operację, klikając „OK”. Możemy to także zrobić przeciągając warstwę główną na mały kwadrat („Utwórz warstwę”) w prawym dolnym rogu.

Następnie, tworzymy warstwę dopasowania „Balans kolorów” i za pomocą suwaków nadajemy naszemu zdjęciu sepiowe kolory. Polecam żółto-niebieski przesunąć w lewo, a cyjanowo-czerwony w prawo, nieznacznie dodając magenty, czyli środkowy suwak przesuwając w lewo.

Teraz zaszumimy trochę nasze zdjęcie, imitując efekt ziarna. W tym celu, z paska menu wybieramy „Filtr”, następnie „Szum” i „Dodaj szum”. Wybieramy opcję „Monochromatyczny” i „Jednolity”, a intensywność ustawiamy w okolicach 20%. Teraz dodajemy teksturę, wybierając z listy filtrów „Tekstura”. Tutaj klikamy „Ziarno”, rodzaj ziarna wybieramy „Pionowy” i ustawiamy intensywność oraz kontrast, nie przesadzając jednak zbytnio z tym drugim. Aby nadać smugom nieco nieregularności, możemy je trochę rozmazać za pomocą narzędzia „Smużenie”. Na koniec, w palecie warstw zmieniamy tryb mieszania ze „Zwykłego”, na przykład, na „Łagodne światło”. Łączymy warstwy, wybierając z menu „Warstwa” i „Złącz widocznie” lub „Spłaszcz obrazek”. Możemy też połączyć warstwy wciskając równocześnie klawisze ctrl – shift – E.

Korzystając z pędzla możemy nadać naszemu zdjęciu nieco zadrapań, rys i innych artefaktów postarzających zdjęcie. Wybieramy pędzel o ciekawej końcówce, ustawiamy krycie w okolicach 50% i malujemy po zdjęciu nadając mu jeszcze bardziej oldschoolowy wygląd. Za pomocą pędzla możemy także stworzyć ciekawą ramkę. Wystarczy nim obrysować krawędzie zdjęcia w artystyczny sposób i gotowe.

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić dobry czarno-biały portret?
Następny artykułJak zrobić rozmycia tła w Photoshopie?

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here